[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

نحسی ۱۳ گریبان ۱۳ استان را گرفت ، روزنامه شیراز نوین

ایرنا/ استان فارس از جمله استان‌های کشور است که همچنان در وضعیت هشدار کرونا قرار دارد. برخی از شهرستان‌های این استان در وضعیت قرمز و بیشتر مناطق در وضعیت زرد هستند. مسئولان و کارشناسان علوم پزشکی همچنان بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک و پرهیز از آمد و شد‌های غیرضروری پافشاری می‌کنند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز دیروز سه‌شنبه در یکصد و بیستمین نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا شهروندان را به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی دعوت کرد و بیان داشت: بر اساس اعلام ستاد کشوری مدیریت کرونا استان‌های تهران، فارس، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، همدان، یزد و خراسان شمالی نیز در وضعیت هشدار قرار دارند. مهرزاد لطفی در این نشست با اشاره به نقش مهم و مؤثر پرستاران در روند فعالیت کادر درمانی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در زمینه ارائه خدمت و درمان بیماران، از تلاش آنان به عنوان مدافعان خط مقدم سلامت و بازوان توانمند حوزه درمان تقدیر کرد. دکتر لطفی در ادامه با بررسی روند فعالیت آزمایشگاه‌ها در نمونه گیری از افراد مشکوک و مبتلا به کرونا تأکید کرد: انجام آزمایش کرونا برای تمام افراد جامعه ضروری نیست، اما کسانی که تمایل به انجام این آزمایش دارند می‌توانند به آزمایشگاه‌هایی که برای این موضوع در نظر گرفته شده مراجعه و از خدمات آنان بهره مند شوند. وی همچنین با اشاره به تلاش‌های تمام ارکان دانشگاه و مجموعه سلامت استان در زمینه پیشگیری و مهار ویروس کرونا در فارس، ضمن تقدیر از تعامل و همراهی بیمارستان شهید بهشتی شیراز در شرایط بحرانی به وجود آمده، بر مشارکت و همراهی سایر بخش‌های خصوصی نظام سلامت استان با دانشگاه تأکید کرد.
معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز گزارشی از اقدامات حوزه‌های مختلف دانشگاه در ۲۴ ساعت گذشته را به رئیس دانشگاه ارائه دادند و مصوبات روزهای گذشته ستاد مدیریت بیماری کرونا دانشگاه، ارزیابی شد. 
علی اکبری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست اظهار داشت: در پی بی توجهی‌های عمومی نسبت به رعایت اصول بهداشتی نظیر استفاده از ماسک، آمار مبتلایان به کرونا در حال افزایش است و قربانیان این بیماری نیز در استان فارس روندی فزاینده یافته است.
دکتر اکبری افزود: بر اساس آخرین آمار و اطلاعات ارسالی از بیمارستان‌های سراسر استان فارس، در حال حاضر ۷۰۰ بیمار مشکوک در بیمارستان‌ها بستری شده اند که ۹۱ نفر از این افراد به دلیل وخامت شرایط بالینی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری و نیازمند ارائه خدمات ویژه هستند. او با اعلام اینکه ظرفیت بستری بیماران در بیمارستان‌های استان محدود است و کارکنان مجموعه بهداشت و درمان در مدت ماه‌های گذشته تمام توان و تلاش خود را برای حفظ سلامتی مردم استان به کار گرفته اند، از مردم خواست با رعایت فاصله فیزیکی، اقدامات جدی ایمنی را رعایت کنند، دست‌ها را به طور منظم بشویند، از ماسک استفاده کنند و در اجتماعات شرکت نکنند تا با مشارکت و همکاری مردم بتوانیم بر این بیماری پیروز شویم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی