[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

روستاهای شهرستان زرقان و فرایندهای توسعه روستایی، روزنامه شیراز نوین

نشست بررسی وضعیت توسعه روستاهای شهرستان زرقان با حضور مسئولان این شهرستان و اسفندیار احمدی منش فرماندار شهرستان زرقان برگزار شد. در این نشست بر لزوم شتاب بخشی در اجرای طرح‌های توسعه روستایی در شهرستان نوبنیاد زرقان تأکید گردید. به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس، اسفندیار احمدی منش فرماندار زرقان با بیان اینکه توجه به توسعه روستایی بعد از پیروزی انقلاب به عنوان یکی از آرمان‌های اصلی انقلاب مطرح بوده است، افزود: یکی از ویژگی‌های بارز سیاست توسعه روستایی، فرهنگی در جامعه ما وجود ارزش‌ها و هنجارهای بومی و روستایی است.
فرماندار شهرستان زرقان با بیان اینکه این شهرستان قابلیت‌های ویژه در زمینه توسعه روستایی به ویژه در حوزه گردشگری روستایی دارد افزود: اتخاذ خط مشی گذاران دولتی و توجه به این مهم در تدوین برنامه توسعه ملی توانسته است زمینه ساز توسعه پایدار گردد.
مهندس صف شکن مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان شیراز نیز در این نشست گزارشی پیرامون اجرای طرح‌های توسعه روستایی در شیراز و زرقان ارائه داد و گفت: بنیاد مسکن در سال‌های مختلف در این عرصه بسیار کوشیده است و از توان نیروهای جهادی در جهت رفع مشکلات روستاها استفاده کرده است. مهندس صف شکن خاطرنشان کرد: با پیشرفت تکنولوژی روستاها نیز این فرصت را یافته اند که خود را با فناوری و تکنولوژی به پیش ببرند. از این رو لازم است سهم عادلانه در توسعه شهری و روستایی فراهم شود تا انگیزه بیشتری برای ماندگاری در روستاها ایجاد شود.
مهندس صف شکن همچنین درخصوص اقدامات انجام شده در این شهرستان توسط بنیاد مسكن انقلاب اسلامی از جمله بهسازی واجرای طرح هادی، صدور سند مالکیت شهری و روستایی و تسهیلات مقاوم سازی واگذاری زمین گزارشی ارائه داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی