[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

والدین باید نه‌گفتن را به کودکان بیاموزند، روزنامه شیراز نوین

یک روانشناس گفت: والدین باید نه گفتن را به کودکان سنین ۶ تا ۱۰ سال آموزش دهند؛ زیرا این موضوع در موفقیت آنها مؤثر خواهد بود.
به گزارش بهداشت‌نیوز، مینا جعفری روانشناس گفت: همیشه در تمام سنین پرورش ذهن و اندیشه قدرتمند می‌تواند افراد را از برخی مشکلات اجتماعی دور کند.
او افزود: باید والدین نه گفتن را به کودکان سنین ۶ تا ۱۰ سال آموزش دهند؛ زیرا همین کلمات هرچند کوتاه می‌تواند از آنها یک انسان موفق بسازد.
جعفری در ادامه بیان کرد: والدین باید توجه داشته باشند ایجاد نگرش مثبت در کودک می‌تواند از او یک فرد با اعتماد به نفس بالا بسازد. متأسفانه بیش از نیمی از کودکان ۶ تا ۱۰ سال همیشه از عدم اعتماد به نفس رنج می‌برند. 
او تصریح کرد: خانواده‌ها به خصوص مادران شاغل باید توجه داشته باشند، آن دسته از فرزندانی موفق هستند که در سنین کودکی کمک خواستن را آموزش ببینند. این موضوع می‌تواند در آینده کودکانی موفق و با اعتماد به نفس بالا نسبت به همسالان خود به وجود آورد.
این روانشناس گفت: واژه‌های «نمی‌دانم» و «نه» می‌توانند کودکان را به سمت ایجاد تجربه سوق دهند؛ زیرا برخی از کلمات علاوه بر ایجاد انگیزه و تجربه در کودکان می‌توانند اطلاعات و فرهنگ آنها را بالا ببرند که همین امر باعث می‌شود کودک بیش از سن خود رشد مغزی پیدا کرده و با دوستانی با سنین بالا معاشرت داشته باشند و در آینده فردی موفق باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی