[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

حاجی‌زاده: پزشکی ورزشی جایگاه مهمی در جامعه ورزش دارد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: هیئت پزشکی ورزشی از جایگاه مهمی برخوردار است و جامعه ورزش باید از خدمات کارآمد آن به خوبی استفاده کند.
به گزارش روابط عمومی هیئت پزشکی ورزشی استان فارس، دکتر عباس حاجی زاده پیش از ظهر دیروز در دیدار صمیمانه با رئیس و اعضای هیئت پزشکی ورزشی استان فارس ضمن خیرمقدم و خدا قوت در راه مقابله با کرونا در ورزش، گفت: هیئت پزشکی ورزشی از جایگاه مهمی برخوردار است و جامعه ورزش باید از خدمات کارآمد آن به خوبی استفاده کند.
 وی با بیان اینکه در ابتدا فعالیت، سرلوحه کار خود را چهار برنامه اعلام کردیم، افزود: یکی برنامه داری است که قطعاًَ سند راهبردی ورزش فارس در حوزه همگانی و هم در حوزه قهرمانی بیشتر از آن، آمایشی داریم که قبلاً توسط معاون سابق توسعه ورزش اداره کل پیگیری شده و در حال تمکیل آن هستیم تا در دو ماه آینده از آن رونمایی کنیم و سند آن را در اختیار استانداری و نمایندگان قرار دهیم.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس به دومین برنامه مدنظر خود که شفاف سازی است اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین موضوعات که امروز مد نظر ورزش و جوانان است بحث شفاف سازی است که باید به خوبی به آن جامه عمل پوشیده شود و الحمدلله این موضوع در هیئت پزشکی ورزشی استان به خوبی نمایان است.
حاجی زاده با اعتقاد بر اینکه هیئت پزشکی ورزشی باید در کنار تمام هیئت‌ها باشد، عنوان کرد: این هیئت باید پشتیبانی باشد که مردم به خوبی خدمات آن را لمس کنند و امروز باعث خوشحالی است که تمام خدمات اداری هیئت پزشکی ورزشی استان الکترونیکی دنبال می‌شود.
وی به جایگاه مهم استان در کشور اشاره کرد و گفت: امروز با پهناوری و فاصله زیادی که در فارس وجود دارد دیگر نباید فردی این همه مسیر را طی کند و از دورترین نقطه برای دریافت مجوز یا نامه ای به مرکز استان سفر کند و باید زمینه ای فراهم شود تا به صورت الکترونیکی تمام خدمات اداری ما را در هر نقطه از استان دریافت کند.
مدیرکل جدید ورزش و جوانان فارس آموزش را مهم ترین موضوع در پیشگیری از آسیب‌های ورزشی عنوان کرد و افزود:  فعالیت‌های هیئت پزشکی ورزشی را از گذشته تا الان به طور کامل مخصوصاً در فضای مجازی دنبال می‌کنم و جایگاه بسیار خوبی دارد و جزو بهترین هیئت‌های ورزشی استان به شمار می‌رود که امیدوارم بتوانیم با تعامل و همدلی خدمات گسترده ای را به جامعه ورزش ارائه کنیم.
وی قانونمداری را دیگر موضوع سرلوحه کاری خود عنوان کرد و خاطر نشان کرد: در هیچ حوزه ای حتی یک قدم خارج از قانون برنخواهم داشت و حتی در بحث هیئت‌ها باید شاخصی تعیین و تعریف گردد و این شاخص چارچوب باشد تا هرکس که شایستگی و توانش را داشت بتواند پس از طی مراحل قانونی با کسب امتیاز و آرا به جایگاه رئیس هیئت انتخاب شود و به هیچ وجه مهندسی انتخابات در کار نخواهد بود.
 رئیس هیئت پزشکی ورزشی فارس هم در این دیدار ضمن تبریک به دکتر عباس حاجی زاده جهت انتصاب ایشان در این جایگاه و آرزوی موفقیت در این راه، به ارائه گزارشی از فعالیت هیئت پزشکی ورزشی استان پرداخت و گفت: از ابتدای مسئولیت در هیئت پزشکی ورزشی سعی کردیم با برنامه ریزی دقیق، سطح آموزش که مهم‌ترین اولویت بود را ارتقا دهیم که با تلاش تیم همراه این مهم به خوبی محقق شد.
دکتر کاوه باشتی با بیان اینکه در گذشته نگاه جامعه ورزش به پزشکی ورزشی در حد بیمه ورزشی بوده است، افزود: با اصلاح الگوی‌های رفتاری در تبلیغات و آموزش توانستیم این نگاه را به سمتی فراتر از خدمت بیمه ای سوق دهیم تا جامعه ورزش با خدمات گسترده و کارآمد پزشکی ورزشی بیشتر آشنا شوند.
وی با اشاره به اینکه با استفاده از ظرفیت‌های موجود در هیئت شرایطی را فراهم کردیم تا قهرمانان و ملی پوشان ورزشی دغدغه ای درحوزه درمان نداشته باشند، اظهار داشت: علاوه بر اینکه پیگیری درمان ورزشکاران از دیگر خدمات پزشکی ورزشی است، با ایجاد مرکز بازگشت به تمرین که در نوع خود در کشور بی نظیر است و آماده افتتاح و بهره برداری و در نوع خود در کشور بی نظیر است مرکزی مجهز به دستگاه‌های روز دنیا برای پس از درمان آسیب دیدگان ورزشی فراهم کردیم تا بتوانیم شاهد فعالیت سریع تر این عزیزان و بازگشت به میادین ورزشی باشیم.
رئیس هیئت پزشکی ورزشی فارس با اشاره به شعار پزشکی ورزشی پشتیبان ورزش قهرمانی و سلامت همگانی است، ابراز داشت: هیئت پزشکی ورزشی استان همیشه و در هر زمان یار و همراه جامعه ورزش بوده و این آمادگی را دارد تا با همراهی مدیرکل جدید که خود از دلسوزان بدنه ورزش می‌باشند با ارائه سهم خود، زمینه را برای توسعه بیشتر ورزش فارس فراهم کند. 
رئیس ستاد کرونا در ورزش فارس در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت موجود در خصوص این بیماری اشاره کرد و عنوان کرد: قبل از ورود این ویروس به کشور با دستورالعمل هایی که از فدراسیون دریافت کردیم سریعاً وارد فاز آموزش از طریق فضای مجازی و رسانه‌ها شدیم و سلامت جامعه ورزش را اولویت ستاد مقابله با کرونا در ورزش قرار دادیم.
تنها جراح المپیکی در ایران در ادامه، ابراز داشت: از قبل از ورود این ویروس در استان با هماهنگی و ابلاغ دستور العمل‌ها و مصوبات ستاد مرکزی مقابله با کرونا در ورزش و اداره کل ورزش و جوانان استان، پیشگیری را آغاز کردیم. هرچند برای ما تعطیلی باشگاه‌ها ناخوشایند بود اما با در نظر داشتن سلامت ورزشکاران اعلام به تعطیلی مراکز ورزشی کردیم و بعد از گذشت زمان با دریافت پروتکل‌های بهداشتی هر رشته ورزشی با رعایت و نظارت دقیق بر آن اعلام به بازگشایی کردیم.
دبیر هیئت پزشکی ورزشی استان فارس هم در این دیدار با تبریک به انتصاب مدیر کل جدید ورزش استان و آرزوی موفقیت در این جایگاه، به جایگاه مهم پزشکی ورزشی اشاره کرد و گفت: پزشکی ورزشی استان تلاش کرده تا با حذف فاصله میان خود و جامعه ورزش همیشه و در هر زمان همراه و یار ورزشکاران باشد تا این قشر کمتر دچار آسیب‌های احتمالی در ورزش شوند.
دکتر جمشید جهانی با اشاره به اینکه نگاه مجموعه فدراسیون و هیئت پزشکی ورزشی فارس به تمام نقاط استان یکسان است، افزود: تلاش کردیم تا کل استان به صورت یکپارچه زیر چتر حمایتی پزشکی ورزشی قرار گیرند و در سال گذشته با خرید تجهیزات رایانه ای برای هیئت‌های شهرستانی همه آن‌ها از این امکانات برخوردار شدند.
وی در ادامه به اهدای بسته‌های تشویقی از سوی هیئت پزشکی ورزشی استان اشاره کرد و اظهار داشت:  در سال گذشته با توزیع بیش از 500 جمعه کمک‌های اولیه پزشکی با اقلام کامل آن در باشگاه ها، سعی کردیم در ایمنی، بهداشت و حمایت باشگاه‌های ورزشی گامی مؤثر برداریم.
دبیر هیئت پزشکی ورزشی فارس با اشاره به سهولت در ارائه خدمات درمانی هیئت پزشکی ورزشی، خاطرنشان کرد: با سیستم مکانیزه و به روز که اکنون فعال است، توانستیم مدت زمان رسیدگی به اسناد درمان در استان را از دو ماه به سه روز کاهش داده و برای پرداخت به تهران ارسال کنیم.
جهانی همچنین به فعالیت ستاد نظارت بر سلامت باشگاه‌ها اشاره کرد و ابراز داشت: افسران کنترل سلامت و بازرسین ستاد نظارت بر سلامت باشگاه‌های هیئت پزشکی ورزشی روزانه و تمام وقت فعالیت باشگاه‌ها و مراکز ورزشی را زیر نظر دارند و رصد می‌کنند تا حفاظت کنند از سلامت جامعه ورزش در برابر این ویروس خطرناک.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی