[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

بخشش اجاره و تخفیف عوارض در دستور کار است ، روزنامه شیراز نوین

مهندس رضا انصاری، معاونت توسعه مدیریت و منابع شهرداری صدرا از بخشش اجاره‌بهای املاک شهرداری شهر جدید صدرا تا افزایش مدت تخفیف عوارض و جبران کاهش درآمد شهرداری در سال 99 با «مدیریت هزینه‌ها» با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا خبر داد.
انصاری گفت: متأسفانه کرونا برای مدیریت شهری همچون مثال «هر دم از این باغ بری می‌رسد» شده است. به‌طوری‌که سبب شده تا ریل‌گذاری انجام‌شده در بودجه سالانه شهرداری در همین ابتدای سال دچار مشکل شود.
وی در ادامه گفت: از ابتدای روزهای اسفندماه ۹۸ بودکه برای کاهش میزان شیوع بیماری کرونا سازوکارها و روش‌های مختلفی برای به‌حداقل‌رساندن زنجیره ابتلا به بیماری توسط نهادهای مختلف آغاز شد که تا حد زیادی موفقیت‌آمیز بود؛ لیکن فشارها و آسیب‌های اقتصادی ناشی از این بیماری برای ما قابل‌تصور و پیش‌بینی بود.
توجه به همین مسائل بود که شهرداری صدرا را نیز برای پیوستن به این زنجیره همراهی با مردم و کمک مؤمنانه همراه ساخت و مجموعه مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر صدرا با تدابیری، سعی در کاهش استرس‌ها و نگرانی‌های ناشی از کرونا در بین شهروندان داشت. اقدامی که در قالب تصمیماتی همچون بخشودگی اجاره‌بهای املاک شهرداری، شامل پیست دوچرخه‌سواری اکوپارک و دکه‌های سطح شهر که بر اثر شیوع بیماری تعطیل شده بودند و قلعه‌بادی و باجه تکثیر شهرداری که در اجاره مستأجر است و تداوم محاسبه نرخ تعرفه سال ۹۹ با تعرفه مصوب سال ۹۸ صورت گرفت. تعطیلی تمامی بوستان‌های شهری و به‌تبع آن تعطیلی کلیه بوفه‌ها و رستوران‌های فعال در این فضاها و تمهیدات لازم در سم‌پاشی و ضدعفونی اماکن و پیاده‌روهای عمومی و ایجاد محدودیت تردد و همکاری و ایجاد تعامل با نیروهای مردمی و مستقر در شهر صدرا از سایر اقدامات انجام‌شده بود.
انصاری در خصوص بخشودگی اجاره ماهیانه مستأجران شهرداری می‌گوید: اجاره‌بهای افرادی که اماکن شهرداری را برای فعالیت‌های خدماتی، فرهنگی، تجاری و ورزشی اجاره کرده و دچار آسیب شده‌اند، بخشیده شده است و مجموعه شهرداری و شورای اسلامی بدون توجه به جنبه‌های اقتصادی، سلامت شهروندان را مهم‌تر از هر موضوعی مدنظر قرار داد. با تکیه بر همین رویکرد بود که ناوگان حمل‌ونقل عمومی از همان روزهای اول اسفند پارسال تعطیل شد و محدودیت تردد ایجاد شد. این موارد درنهایت بار مالی و فشار اقتصادی قابل‌توجهی را متوجه مجموعه مدیریت شهری شهرداری کرده و تعطیلی بسیاری از این خدمات می‌تواند بسیاری از اعتبارات پیش‌بینی‌شده در بودجه مصوب ۹۹ را دستخوش تحول کند. اما با اولویت سلامت شهروندان، تلاش خود را معطوف به صرفه‌جویی و مدیریت منابع کرده‌ایم.
معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری صدرا افزود: تمامی شرایط شهرداری ازجمله درصد تخفیف عوارض و... به همان روش، از اسفند ۹۸ به امسال انتقال داده شده است و در واقع فعلاً عوارض ساختمانی افزایش پیدا نمی‌کند.
انصاری با تأکید بر اینکه به‌دنبال بهینه‌سازی خدمات شهرداری هستیم، گفت: امسال مدیریت و نظارت بر هزینه‌های جاری مجموعه را شدت بخشیده‌ایم و تلاش می‌کنیم با مدیریت هزینه‌ها، کمبود اعتبارات ناشی از کمک به مردم را جبران ‌کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی