[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

الزام مشترکان پرمصرف به نصب پنل خورشیدی روی پشت‌بام، روزنامه شیراز نوین

الزام مشترکان پرمصرف 
به نصب پنل خورشیدی روی پشت‌بام

سخنگوی صنعت برق گفت: در حال حاضر پنج میلیون مشترک پرمصرف در کشور وجود دارد که می‌توان آنها را تشویق و الزام کرد تا هرکدام یک کیلو وات روی پشت بام خود داشته باشند، بدین طریق ۵۰۰۰ مگاوات تولید تجدیدپذیر خواهیم داشت.
مصطفی رجبی مشهدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در حال حاضر خرید برق تضمینی از نیروگاه‌های برق تجدیدپذیر انجام می‌شود و متوسط قیمت خرید برق از نیروگاه‌های تجدید پذیر حدود ۱۲۰۰ تومان است، اظهار کرد: این رقم برای مشترکان صرفه اقتصادی به دنبال دارد اما به دلیل اینکه اکنون قیمت برق پایین است مشترکان استقبال زیادی از این طرح نمی‌کنند. وی افزود: این در حالی است که برای دو درصد مشترکان پر مصرف که قیمت واقعی برق را می‌پردازند، به صرفه است که از نیروگاه‌های خورشیدی پشت بامی استفاده کنند؛ چراکه این مشترکان اگر یک نیروگاه خورشیدی یک یا دو کیلوواتی داشته باشند می‌تواند هزینه‌های برق را تا ۵۰ درصد کاهش دهند.
سخنگوی صنعت برق در خصوص قیمت نصب پنل خورشیدی در کشور گفت: قیمت هر یک کیلووات نصب تجهیزات انرژی خورشیدی ۱۰میلیون تومان تخمین زده شده که این قیمت با توجه به مزیت‌های اقتصادی به صرفه است.
وی با بیان اینکه ظرفیت تولید انرژی‌های تجدید پذیر در این دولت از ۱۰۰ مگاوات به ۸۲۰ مگاوات رسیده است، اظهار کرد: بر اساس پیش بینی‌ها و برنامه ریزی‌های صورت گرفته تاپایان سال ۱۴۰۰ این مقدار به ۱۷۰۰ مگاوات افزایش می‌یابد یعنی ظرفیت فعلی به دو برابر خواهد رسید. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی