[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۷
  • دوره جدید

مسئله کیفیت منابع آب مهم‌تر از کمیت آن است، روزنامه شیراز نوین

دومین جلسه شورای حفاظت منابع آب و کارگروه سازگاری با کم آبی فارس با موضوع «حفاظت کیفی آب» با حضور استاندار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای فارس، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره آب منطقه ای فارس به عنوان دبیر این شورا در ابتدا اظهار نمود: کیفیت آب اهمیتی به مراتب بالاتر از کمیت آن دارد و با کوچک‌ترین بی دقتی در حفظ کیفیت، منابع آبی استان به خطر می‌افتد.
مهندس حمید رضا دهقانی گفت: بحث اصلی حفاظت کیفی آب استان بر عهده اداره محیط زیست می‌باشد اما شرکت آب منطقه ای فارس وظایفی را در این راستا برای خود تعریف نموده است. با شناسایی منابعی که آبهای زیرزمینی استان را دچار مخاطره می‌کند و معرفی این منابع آلاینده به اداره محیط زیست این وظیفه را به انجام می‌رسانیم.
مهندس حمید رضا دهقانی در خصوص اهداف برگزاری این جلسه گفت: دو چالش آلاینده‌های کیفیت آب در تفرجگاه سپیدان و در پالایشگاه نفت شیراز و پایانه نفتی شهید تندگویان را شناسایی نموده ایم که حتماً می‌بایست در این کارگروه بررسی شده و در جهت رفع این آلایندگی اقدام شود. در این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس خواستار توجه و رسیدگی فرمانداری سپیدان به این مسئله شد.
محمود رضایی کوچی اظهار نمود: واحدهای گردشگری فاقد مجوز در محدوده چله گاه می‌بایست مجوزدار یا تعطیل شوند. دریافت مجوز از سوی این مراکز و رعایت دستورالعمل‌های محیط زیست و میراث فرهنگی می‌تواند به کاهش آلایندگی ناشی از فعالیت این مراکز کمک نماید.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس همچنین تسریع در روند ساخت تصفیه خانه فاضلاب سپیدان را نیز خواستار شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی