[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

انسداد ۲۳۶ حلقه چاه غیرمجاز در سال ۹۹، روزنامه شیراز نوین

از ابتدای سال 99 تاکنون 236 حلقه چاه غیرمجاز در نقاط مختلف فارس مسدود شده است. معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای فارس با اعلام این مطلب اظهار نمود: در راستای طرح پایش و تعادل بخشی منابع آب‌های زیرزمینی مبارزه با جرائم حوزه منابع آب از جمله حفر و فعالیت چاه غیرمجاز به صورت شبانه روزی انجام می‌گردد و گروه‌های گشت و بازرسی آب منطقه ای فارس مبادرت به شناسایی، پر و مسلوب‌المنفعه نمودن چاه‌های غیرمجاز استان می‌نمایند. کرامت الله کریمی مزیدی گفت: به دلیل کاستن حجم آب سفره‌های زیرزمینی جرم محسوب می‌شود و پیگرد قضایی دارد. در استان فارس نیز فعالیت حدود 23000 حلقه چاه غیرمجاز صدمات جبران ناپذیری را به حجم سفره‌های زیرزمینی وارد کرده و استان را در معرض خشکسالی قرار داده است.
 کریمی مزیدی افزود: گشت زنی گروه‌های گشت و بازرسی آب منطقه ای فارس به صورت شبانه روزی ادامه دارد که با مشاهده هرگونه حفاری یا فعال کردن چاه غیرمجاز عملیات پر و مسلوب المنفعه کردن چاه را با هماهنگی دستگاه قضایی و همکاری نیروی انتظامی انجام می‌دهند.
کریمی مزیدی ابراز کرد: در تیر ماه امسال تاکنون 39 حلقه چاه غیرمجاز در نقاط مختلف استان شناسایی، پر و مسلوب المنفعه شده اند که در این چند عملیات ادوات حفاری و ماشین آلات متخلفان نیز توقیف شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی