[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

متهمان نفتی محکوم شدند ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس از صدور حکم قطعی مدیران سابق شرکت پخش فرآورده‌های نفتی مرودشت خبر داد. حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی گفت: پرونده تخلف برخی مدیران شرکت پخش فرآورده‌های نفتی مرودشت شامل دو مدیر سابق و یک دلال که زمینه حیف و میل اموال عمومی و اخلال در نظام اقتصادی را فراهم کرده بودند از سال 98 در دستور کار قرار گرفت و پس از دستگیری متهمان روال قضایی آن آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری فارس، موسوی خاطرنشان کرد: بعد از طی مراحل تحقیق در دادسرا و صدور کیفرخواست، پرونده به دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم مفسدان و اخلالگران نظام اقتصادی کشور مستقر در دادگاه انقلاب اسلامی شیراز ارجاع شد و در نهایت بعد از سه جلسه علنی دادگاه، متهمان جمعاً به تحمل 20 سال حبس محکوم شدند.
وی با بیان اینکه در این پرونده محسن کمالی فرزند غلامرضا با افراد دیگری به نام‌های علی خادمیان فرزند محمدعلی و رضا چنگیزی فرزند حسن، اقدام به اخذ رشوه از کوره داران و رانندگان کرده بودند، افزود: براساس حکم صادره علی خادمیان یکی از مسئولان سابق شرکت پخش فرآورده‌های نفتی مرودشت به هفت سال حبس تعزیری و مبلغ ۳۰۸ میلیارد و ۹۱۹ میلیون ریال جزای نقدی و انفصال دائم از خدمات دولتی و همچنین ضبط تمامی اموال که از طریق خلاف قانون به دست آورده است، محکوم شد.
رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین افزود: بر اساس این حکم رضا چنگیزی یکی دیگر از مسئولان سابق شرکت پخش فرآورده‌های نفتی مرودشت نیز به ۱۰ سال حبس تعزیری و جزای نقدی به مبلغ ۳۰۸ میلیارد و ۹۱۹ میلیون ریال و انفصال دائم از خدمات دولتی و ضبط کلیه اموال که از طریق غیرقانونی به دست آمده محکوم شده است.
موسوی افزود: متهم سوم مطرح در پرونده محسن کمالی که به عنوان دلال در این پرونده زمینه تضییع بیت المال را فراهم ساخته بود نیز با توجه به همکاری در مراحل تحقیقات به سه سال و نیم حبس تعزیری محکوم گردید. وی تصریح کرد: رأی صادره در خصوص این افراد قطعی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی