[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان: گردنه خطرناک در محور خنج - علامرودشت فارس حذف شد، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل راه وشهرسازی لارستان اعلام کرد: یکی از گردنه‌ها و پیچ‌های خطرناک در محور خنج - علامرودشت لامرد حدف شد که با حذف این گردنه چند نقطه حادثه خیز در این محور پرتردد حذف و عبور خودروهای حامل محموله‌های سنگین در این مسیر نیز هموار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان محمدرضا باقری فرد گفت: عملیات اجرایی علاوه بر حذف گردنه خطرناک این محور شامل اصلاح و بهسازی کل مسیر به طول ۹ کیلومتر و عرض ۱۱ متر از دو سمت در حال انجام است.
مدیر کل راه وشهرسازی لارستان بیان کرد: پروژه بهسازی و اصلاح مسیر علامرودشت - خنج با پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصد و با بیش از ۱ میلیون متر مکعب خاکبرداری، ۵۰۰ هزار متر مکعب خاکریزی ۲۴ ابنیه فنی در حال ساخت است. باقری فرد در خصوص اعتبار مورد نیاز جهت اتمام این پروژه اظهار داشت: بیش از ۱۱۷ میلیارد ریال هزینه شده و برای اتمام آن حدود همین میزان اعتبار نیاز است. وی اضافه کرد: خروج شهرستان خنج از بن بست و اصلاح و بازسازی راه‌های دسترسی به این شهرستان یکی از اولویت‌های اساسی این اداره کل است که اجرای سایر طرح‌ها بر پایه همین اولویت مهم اجرایی و عملیاتی خواهند شد.
مدیرکل راه و شهرسازی لارستان ابراز امیدواری کرد در صورت مشارکت خیران و بخش خصوصی و توجه ویژه مدیریت اجرایی استان برای اتمام طرح‌های راهسازی در شهرستان خنج، اداره کل راه و شهرسازی لارستان نیز با قوت و جدیت وارد میدان خواهد شد.
مدیرکل راه شهرسازی لارستان همچنین به احداث و بهسازی ۱۰ کیلومر راه روستایی حمامی از توابع شهرستان خنج اشاره و اعلام کرد: برای ساخت این راه روستایی بیش از ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است که با ساخت این راه روستایی علاوه بر مردم روستای حمامی شهرک‌های اطراف خنج نیز از این راه مناسب روستایی بهره مند خواهند شد.
باقری فرد همچنین با اشاره به بهسازی راه روستایی باغان به کورده در شهرستان خنج اظهار داشت: این محور با توجه به اتصال آن به سه راهی فیروآباد - جم - عسلویه از اهمیت بالایی برای مردم این منطقه برخوردار است که هم اکنون حدود هفت کیلومتر از این مسیر در حال بهسازی است و همچنین ۱۲ ابنیه فنی تعریض و یک ابنیه فنی در این محور ساخته شده است.
وی گفت: بیش از ۷۵هزار متر مکعب خاکبرداری و بیش از ۲۰ هزار متر مکعب خاکریزی صورت گرفته و یک نقطه پرحادثه نیز به طور کامل در این مسیر حذف شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی