[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

آمار کشته‌های جاده‌ای با فرهنگ‌سازی کاهش یابد ، روزنامه شیراز نوین

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس گفت: کرونا عامل کاهنده آمار تصادفات استان است وگرنه مشکلات گذشته همچنان پا بر جاست.
به گزارش شیرازنوین به نقل از مهر، حیدر آسیابی در شورای ترافیک استان فارس بیان کرد: شیوع کرونا در جامعه باعث شده تا شاهد کاهش عبور و مرور در سطح جامعه باشیم از این رو با توجه به کاهش آمارهای حمل و نقل درون و برون شهر میزان تصادفات نیز کاهش یافته و در نتیجه آمارهای استان در حال نزول است.
وی اضافه کرد: به گواه مسئولین استانی مشکلاتی که از پیش‌تر در استان وجود داشته همچنان مرتفع نشده و وجود دارند اما آمارها در حال کاهش است و این کاهش نشان از وجود عامل دیگری است که موجب کاهش شده که آن نیز موضوع کروناست.
آسیابی افزود: اگر کرونا در جامعه وجود نداشت آیا باز هم شاهد کاهش آمارهای تصادفات در استان فارس بودیم؟ این سؤالی است که باید بدان پاسخ گفت البته ذکر این موضوع نیز لازم است که میزان تصادفات و مصدومان نوروز ٩٩ بیشتر از آمار جانباختگان کرونا در استان است.
وی تأکید کرد: بزرگ‌ترین معضل اجتماعی تصادفات برون‌شهری و درون‌شهری است که باید نسبت به برطرف کردن این مشکل اقدام کرد البته بررسی عوامل مشکل زا یکی از اقداماتی است که باید توسط دستگاه‌های مختلف صورت بگیرد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس در ادامه خاطرنشان کرد: در حوزه زیرساخت شاهد هستید که محدودیت‌های بودجه وجود دارد این در حالی است که موضوع فرهنگ نیازی به بودجه زیادی نداشته و این موضوع باعث می‌شود که با توجه به محدودیت‌های بودجه این مشکلات که در سطح جامعه در خصوص فرهنگ ترافیک وجود دارد برطرف گردد.
وی خاطرنشان کرد: برخورد با متخلفان یک عامل بازدارنده است اما کافی نیست؛ بلکه با بررسی تمامی ابعاد شاخص‌های تصادفات نسبت به برنامه‌ریزی بایستی اقدام شده تا در اجرای مصوبات شورای ترافیک استان نیز شاهد توفیق‌هایی باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی