[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۶
  • دوره جدید

راه‌اندازی ترانسفورماتور جایگزین در ایستگاه برق حادثه‌دیده شیراز ، روزنامه شیراز نوین

با تلاش نیروهای متخصص و مهندسین شرکت برق منطقه ای استان فارس ترانسفورماتور جایگزین در تأسیسات حادثه دیده ایستگاه ملک مکان شیراز نصب و راه اندازی شد. فرایند نصب و راه اندازی این ترانسفورماتور جدید دست کم ۲ ماه زمان نیاز داشت اما با تلاش شبانه روزی نیروهای عملیاتی رکورد ۱۸ روز برای این عملیات به ثبت رسیده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای فارس، غلامرضا نصیری با اعلام برق‌دار شدن ترانسفورماتور جدید در ایستگاه ۲۳۰ کیلوولت ملک مکان شیراز اظهار داشت: همکاری بی دریغ شرکت توزیع نیروی برق شیراز جهت پایداری شبکه از یک سو و اعمال کمترین خاموشی به مردم با فرهنگ شیراز از سویی دیگر موجب شد تا کار تأمین، نصب و راه اندازی ترانسفورماتور جدید در این ایستگاه که فرایندی حداقل کار مستمر ۲ ماهه می‌طلبید، در حداقل زمان ممکن و در یک برهه ۱۸ روزه به سر انجام برساند. مدیرعامل شرکت برق منطقه ای فارس با بیان اینکه راه اندازی ترانسفورماتور جدید در ایستگاه ۲۳۰ کیلوولت ملک مکان شیراز رکوردی جدید در نصب و راه اندازی تأسیسات و ایجاد ظرفیت تأمین و توزیع برق در استان فارس به ثبت رساند، اضافه کرد: این ترانسفورماتور اکنون در مدار بهره برداری قرار دارد و با تأمین و توزیع برق پایدار شرایط را برای عبور از نقطه اوج مصرف تابستانی برق در شیراز تسهیل می‌کند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای شیراز از مشترکان برق و شهروندان خواست همچنان توصیه‌های مصرف بهینه و صرفه جویی در مصرف به ویژه در ساعت‌های اوج مصرف را مد نظر داشته باشند و افزود: تلاش همه نیروهای متخصص و مهندسین و کارشناسان، کارگران و پیمانکاران در راه اندازی ترانسفورماتور جدید این بود که برق پایدار و مطمئن در کوتاه‌ترین زمان ممکن در دسترس شهروندان قرار گیرد اما نباید فراموش کنیم که همچنان باید الگوهای مصرف بهینه را مد نظر داشته باشم و با رعایت توصیه‌های کارشناسی و احترام و حس و مسئولیت شهروندی برای عبور از نقطه اوج مصرف تابستانی برق بکوشیم.
مهندس نصیری با اشاره به اینکه حوادثی مانند افزایش بار و اتصال ناگهانی درون ترانسفورماتور که علت اصلی بروز حادثه آتش سوزی در ایستگاه ۲۳۰ کیلوولت ملک مکان شیراز بود موضوعی است که در قالب حوادث می‌گنجد، گفت: هرچند بروز این حوادث در شرایط کنونی که ما در تحریم‌های ظالمانه قدرت‌های استکباری قرار داریم کار را برای خادمان مردم و دلسوزان جامعه قدری دشوار می‌کند اما نیروهای عملیاتی و خادمان مردم با دلسوزی و ممارست و پشتکار و تلاش بی وقفه توانستند از قطع گسترده برق در مناطقی از شیراز پیشگیری کنند. اقدام به موقع نیروهای عملیاتی در مهار آتش سوزی ایستگاه ملک مکان شیراز و اتصال برق مناطق با اتخاذ راهکار‌های جایگزین و مدیریت بار موضوعی قابل تحسین است . مدیر عامل شرکت برق منطقه ای استان فارس اضافه کرد: همکاری و همراهی مردم شیراز در روزهایی که با بروز حادثه آتش سوزی در ایستگاه ملک مکان شیراز ما ۱۰ درصد از ظرفیت تأمین برق را از دست دادیم نیز قابل تحسین است. همین همکاری‌ها باعث شد تا ضمن اعمال برنامه مدیریت بار تا زمان تأمین ترانسفورماتور جایگزین از اعمال خاموشی نوبتی در شیراز جلوگیری گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی