[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۴
  • دوره جدید

بدهی ۲۲۰هزار میلیاردی دولت به کارگران ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتحادیه زنان کارگر استان فارس با بیان اینکه سال‌هاست که دست دولت در صندوق کارگران و بازنشستگان است، گفت: دولت به هیچ وجه حاضر نیست بدهی ۲۲۰هزار میلیاردی خود را به این سازمان که حق کارگران و بازنشستگان است، پرداخت کند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایلنا، زهرا درویشی، بازرس کانون بازنشستگان شیراز و حومه و رئیس اتحادیه زنان کارگر استان فارس چالش‌های پیش ‌روی صندوق تأمین اجتماعی کارگران، بازنشستگان و مستمری بگیران را برشمرد و تأکید کرد: مسئولان باید برای یک بار هم که شده صدای بازنشستگان و جامعه کارگری را بشنوند.
وی افزود: اگرچه صاحبان اصلی صندوق تأمین اجتماعی از سال‌های گذشته تاکنون مبلغ قابل توجهی از درآمدشان را در قالب حق بیمه به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌کردند اما در حال حاضر و در دوران بازنشستگی در تأمین هزینه‌ها و مایحتاج زندگی با مشکل مواجه شده اند.
وی با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی به ۷۰ درصد فعال جامعه و تعداد ۲۳ میلیون نفر خدمات ارائه می‌دهد، افزود: ذکر این نکته هم ضروری است که تأمین اجتماعی تنها صندوقی است که از دولت کمک نمی‌گیرد.
درویشی با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی حیات خلوت دولت است، افزود: در حال حاضر بودجه صندوق تأمین اجتماعی در بخش منابع و مصارف با عدم تعادل و با رشد شکاف نقدینگی زیادی مواجه شده است و بررسی‌ها نشان می‌دهد ۲/۴ میلیون بیمه شده غیر حمایتی، شامل خادمان مساجد، طلاب، رانندگان، قالیبافان، کارگران ساختمانی و کارگران حمل ونقل (باربران) و... افراد زیادی که از بیمه سلامت بهره مند شدند که همه این گروه‌‌ها تحت پوشش خدمات سازمان هستند و تعهدات مالی فراوانی برای سازمان ایجاد کرده اند.
درویشی بیان کرد: اگرچه در سایر کشورها سازمان تأمین اجتماعی باعث افزایش سطح رفاه در میان مردم می‌شود اما این اتفاق در ایران عکس شده است؛ به‌طوری‌که بی ثباتی و بی مدیریتی در سازمان و شرکت شستا باعث نظارت ضعیف و نابودی صندوق شده است.
بازرس کانون بازنشستگان شیراز با اشاره به اینکه جامعه کارگری و بازنشستگان خواستار سه جانبه گرایی در سازمان تأمین اجتماعی هستند، ادامه داد: اجرای دقیق و قانون الزام درمان، تسویه کل بدهی‌های دولت بر اساس قانون بودجه، واگذاری سهام شستا به کارگران و بازنشستگان، اجرای همسان‌سازی حقوق و افزایش حق مسکن و معیشت و... بخشی از خواسته‌های جامعه کارگری و بازنشستگان استان به شمار می‌رود.
وی با انتقاد از اختصاص بودجه ۳۲هزار میلیارد تومان جهت اجرای طرح همسان سازی افزود: چرا دولتمردان با غارت دارایی صندوق مانند افراد ضعیف با بازنشستگان برخورد می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی