[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

کرایه تاکسی هر کورس ۱۲۰۰ تومان ، روزنامه شیراز نوین

در یکصدوچهل‌ویکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر شیراز، لایحه شهرداری درخصوص تعیین نرخ کرایه جابه‌جایی مسافر در سال ۹۹ در شبکه حمل‌ونقل اتوبوس، مینی‌بوس و تاکسی به تصویب رسید.
به گزارش مهر، در یکصدوچهل‌ویکمین جلسه صحن علنی شورای شهر شیراز و پس از ارائه چهار نطق پیش از دستور، لایحه شهرداری شیراز درخصوص تعیین نرخ کرایه جابه‌جایی مسافر در شبکه حمل‌ونقل مسافر شیراز شامل ناوگان اتوبوس، مینی‌بوس و تاکسی در سال ۹۹ با رأی موافق اکثریت اعضا به تصویب رسید.
به این ترتیب نرخ کرایه خطوط روزانه، شبانه و دربستی ناوگان اتوبوس و مینی‌بوس به میزان ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.
نرخ کرایه در خطوط تغذیه‌کننده بدون احتساب ورودی محاسبه و دریافت کرایه نقدی در کلیه ناوگان اتوبوس و مینی‌بوس حذف شد.
همچنین نرخ کرایه تاکسی‌های گردشی به ازای هر کورس ۱۲هزار ریال تعیین و نرخ تاکسی‌های ویژه فرودگاه، بی‌سیم، ترمینال، راه‌آهن و شرکت‌های حمل‌ونقل نیز به میزان ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.
دیگر دستور کار قابل‌توجه این جلسه طرح زیباسازی ایستگاه‌های مترو شیراز بود که با رأی مثبت اعضا به تصویب رسید و براساس آن شهرداری شیراز مکلف شد ظرف مدت سه ماه نسبت به تدوین و ارائه آئین‌نامه زیباسازی ایستگاه‌های مترو با استفاده از هنرهای سنتی و بومی شهر شیراز با اولویت هنرهای صناعی مکتب شیراز، با نگاه ویژه به ایستگاه‌هایی که در آینده به بهره‌برداری خواهند رسید، اقدام کند. طرح دیگر کمیسیون گردشگری و زیارتی شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص بررسی پیشنهاد حذف تکلیف شماره ۴۰ از لیست تکالیف بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری شیراز بود که شهرداری را مکلف کرد با توجه به شرایط موجود و همه‌گیری بیماری کرونا و عدم امکان برنامه‌ریزی و پیش‌بینی برگزاری رویدادهای گردشگری در سال ۱۳۹۹، تا پایان مردادماه تقویم رویدادهای گردشگری شهر را با لحاظ برنامه‌ها و رویدادهای جدید تهیه و به شورا ارائه کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی