[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

افزایش ظرفیت قانونی استانداران، روزنامه شیراز نوین

محمد جواد عسکری با اشاره به لزوم افزایش اختیارات مدیران استانی، اظهارداشت: در مواقع بحرانی اگر مسئولان و مدیران استانی بتوانند تصمیمات لازم را اتخاذ کنند، یقیناً مسیر حل مشکلات آسان‌تر خواهد شد و گره‌ها بهتر باز می‌شوند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، نایب رئیس کمیسیون کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی بیان کرد: افزایش اختیارات استانداران موضوعی است که باید بر اساس قانون انجام شود.
وی افزود: در قانون اساسی نیز امکان تفویض اختیارات از وزرا و هیئت دولت به مدیران محلی و استانداران وجود دارد اما معتقدم در این زمینه باید چکش‌کاری‌های لازم انجام شود.
عسکری با بیان اینکه تفویض اختیارات به مسئولان استانی و استانداران اقدام مناسبی است، ادامه داد: باید به گونه‌ای ساز و کار افزایش اختیارات طراحی شود تا فضای سوء استفاده در صورت افزایش اختیار استانداران وجود نداشته باشد.
نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر می‌خواهیم اختیارات استانداران را افزایش دهیم برای تأمین منافع مدیران نیست؛ بلکه برای تسهیل در رفع امور و حل مشکلات مردم است. عسکری با بیان اینکه اگر در خصوص تفویض اختیارات به استانداران چکش‌کاری‌های قانونی انجام شود، تأثیرات مثبتی ایجاد خواهد داشت، اظهار داشت: مدیران مراکز استانی و استانداران وقتی برای انجام کاری به یقین می‌رسند باید اختیاراتشان به حدی رسیده باشد که بتوانند از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های محلی استفاده کنند و مانع از بحرانی شدن فضا شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی