[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

نسیم نشاط و سازندگی به جنوب شیراز رسید، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
 به همت شهرداری شیراز، عملیات کلنگ زنی سرای محله بنی هاشمی و بهره برداری از مجموعه اسکیت در بوستان 50 هکتاری مادر واقع در منطقه 5 شیراز انجام شد. این مراسم بامداد روز پنجشنبه 26 تیرماه با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، معاونین شهردار، شهرداران مناطق و جمعی از مدیران حوزه مدیریت شهری و ورزشی با حضور اصحاب رسانه در محل پروژه‌ها برگزار شد.
تحقق نگاه عدالت‌محوری
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز در آیین بهره برداری از مجموعه اسکیت در بوستان 50 هکتاری مادر گفت: با افتتاح پروژه‌های عمرانی و انسان محور شاهد تحقق نگاه عدالت محوری هسیتم که شورای پنجم همواره به دنبال آن بوده است.
دکتر نواب قائدی با اشاره به رویکرد تقسیم عادلانه امکانات شهری که در دستورکار همیشگی شهرداری و شوراست، خاطرنشان کرد: شورای پنجم با شعار عدالت محوری به میدان عمل آمده و احداث پیاده روهای سلامت در خیابان‌های چمران و احمد بن موسی(ع) به صورت متوازن دنبال می‌شود و این در حالی است که مشابه پروژه‌هایی که در سطح مناطق محروم شیراز وجود دارند، در مناطق دیگر شهر به ندرت دیده می‌شوند. وی این تصور را که توزیع امکانات در مناطق شمالی شهر دارای گستره بیشتری است، نادرست ارزیابی کرد و افزود: بوستان 50 هکتاری مادر در شیراز بی همتاست و امیدواریم پروژه‌های عمرانی و فرهنگی که در سطح شهر افتتاح می‌شوند مبارک شهروندان باشد و باید از زحمات بی دریغ شهردار منطقه پنج، دکتر بذرافشان برای زحمات خستگی ناپذیری که متحمل می‌شوند قدردانی کرد.دکتر قاعدی با اعلام رضایتمندی کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز از اجرای پروژه‌ها در سطح کلانشهر اظهار داشت: کلیه شهرداران در مناطق 11 گانه شیراز پروژه‌های عمرانی را به خوبی به پیش می‌برند و علی‌رغم همه تحریم‌های ظالمانه ای که بر کشور ما تحمیل شده، مجموعه شهرداری شیراز با وجود همه چالش‌های اقتصادی به خوبی پروژه‌ها را یکی پس از دیگری به بهره برداری می‌رساند. عضو کمیسیون شهرسازی و معماری، شهرداری کلانشهر شیراز یکی از موفق ترین شهرداری‌های کشور ارزیابی کرد و بیان داشت: این مجموعه علاوه بر آن که توانسته میزان بدهی‌های معوق را به شکل قابل ملاحظه ای کاهش دهد، کارنامه درخشانی در عرصه پروژه‌های عمرانی بر جای گذاشته و مدتی پیش شاهد به ثمر رسیدن مجموعه‌های عمرانی چشمگیری در منطقه جنوب غربی شیراز بوده ایم. وی در پایان از افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های جدیدی در سطح کلانشهر شیراز خبر داد و گفت: به زودی عملیات احداث تقاطع احمد بن موسی(ع) و جام جم آغاز می‌شود.
درخشش شهرداری شیراز در ایران
در ادامه این مراسم رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری در مراسم کلنگ زنی سرای محله بنی هاشمی گفت: مجموعه شهرداری شیراز با وجود همه مشکلاتی که با آنها روبه‌روست، در زمره موفق ترین شهرداری‌های کشور قرار دارد. مهندس نوذر امامی با اشاره به اینکه بیش از 2100میلیارد تومان پروژه‌های عمرانی به همت شهرداری شیراز در سال 99 در دست اجرا می‌باشد خاطر نشان ساخت: استان فارس به مرحله هشدار کرونا رسیده و مشکلات مختلف هیچ وقفه ای در خدمت‌رسانی مجموعه شهرداری شیراز به مردم ایجاد نکرده است. وی با اعلام این خبر که در سال 96 شهرداری شیراز 3700میلیارد تومان بدهی داشت، اظهار کرد: این نوید را به مردم شریف شیراز می‌دهیم که کارهای بزرگی در دست اقدام است که از طریق رسانه‌های ارتباط جمعی به خوبی اطلاع رسانی شده و در روزهای آتی نیز شاهد افتتاح طرح‌های بزرگی خواهیم بود. عضو کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای شهر شیراز از فعالیت شهرداری در زمینه ادامه احداث خط دوم مترو خبر داد و گفت: در ایستگاه امام حسین(ع) بیش از ششصد میلیارد تومان هزینه شده که به دلیل زیر زمین قرار داشتن چندان به چشم نمی‌آید و امیدواریم تا پایان شورای پنجم خط دوم مترو تکمیل شده و عملیات اجرایی خط سوم از پل معالی آباد تا ایستگاه راه اهن آغاز گردد. مهندس امامی شهرداری منطقه 5 را یکی از فعال ترین دستگاه‌های خدمت‌رسان مناطق 11گانه شیراز برشمرد و گفت: در این منطقه کمتر برخوردار شیراز پروژه‌های زیادی نظیر پارک 50 هکتاری مادر و پیست اسکیت به بهره برداری رسیده و رفته رفته شاهد رخت بر بستن محرومیت از این منطقه خواهیم بود. وی در ادامه با تشکر از زحمات شهردار منطقه 5 شیراز، دکتر بذرافشان اظهار داشت: بیشترین حجم از نهضت آسفالت در منطقه 5 شیراز صورت گرفته و امیدواریم با برطرف شدن مشکلات زمینه برای خدمت‌رسانی بیشتر به مردم فراهم شود.
تحقق اهداف انسان‌محوری
معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری شیراز هم در این مراسم گفت: با افتتاح چنین پروژه‌هایی شاهد تحقق اهداف شهرداری در حوزه اجرایی سازی پروژه‌های انسان محور خواهیم بود. دکتر مجتبی زوربخش افزود: پیست اسکیت پارک مادر یکی از استانداردترین پیست‌های اسکیت کشور بوده که در آن از آخرین استانداردها بهره برده شده و عملکردی فرامنطقه ای دارد و عموم جامعه می‌توانند از امکانات آن بهره گردند.
ارائه خدمات شهرداری به محورهای محروم
شهردار منطقه ۵ در مراسم کلنگ زنی سرای محله بنی هاشمی گفت: این پروژه فرهنگی و اجتماعی در راستای اجرایی سازی شعار انسان محوری شهرداری و شورای شهر شیراز در یکی از کم برخوردارترین نقاط شهر در دستور کار قرار گرفته است. دکتر فرود بذرافشان در ادامه با ارائه مشخصاتی از این پروژه خاطر نشان کرد: این پروژه در دو طبقه و با اعتباری بالغ بر ۴میایارد و ٢٠٠میلیون تومان اجرا می‌شود و امیدواریم نقش بسزایی در ارتقای کیفیت شهروندان ایفا کند. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های انجام گرفته در اسکیت بوستان مادر اظهار داشت: این فضای ورزشی استانداردترین پیست اسکیت جنوب کشور محسوب می‌شود که با اعتباری بالغ بر ٧میلیارد و ۶٠٠میلیون تومان اجرا شده و دارای امکاناتی نظیر ساختمان مدیریت، رختکن و سرویس بهداشتی و سکوی تماشاچی با ظرفیت ٣٠۰ نفر و پارکینگ اختصاصی می‌باشد و تمامی مراحل ساخت آن با نظارت هیئت اسکیت استان انجام شده است.
تقدیر حوزه ورزش از مجموعه مدیریت شهری
رئیس اداره ورزش و جوانان شیراز نیز در این مراسم با تقدیر از فعالیت‌های شهرداری شیراز در حوزه ورزش گفت: شهرداری شیراز در خصوص ایجاد مجموعه‌های ورزشی در رشته‌های مختلف عملکرد خوبی داشته و از اینکه بخش اعظم ورزش شهر را پوشش می‌دهید سپاسگزاریم. 
در ادامه رئیس هیئت اسکیت استان فارس هم با تقدیر از فعالیت‌‌های شهرداری در حوزه ورزش گفت: از اینکه شهرداری این فرصت را برای جوانان و علاقه‌مندان فراهم آورده تشکر می‌کنیم. ما تاکنون هیچ زمین مناسب اسکیتی را در شهر ندا‌شتیم و تنها یک زمین در محدوده شهر در حال ساخت است که آن هم تکمیل نشده است. مهرداد خائف افزود: امروز با کمک شهرداری شاهد افتتاح استانداردترین زمین اسکیت شیراز و جنوب کشور در پارک مادر هستیم که جای خشنودی دارد و به عنوان رئیس هیئت اسکیت استان و با نمایندگی از تمامی ورزشکاران از شهرداری شیراز کمال تشکر را دارم. در پایان این مراسم لوح تقدیری از جانب ورزشکاران هیئت اسکیت استان به شهردار منطقه ۵ اهدا شد و مجموعه اسکیت بوستان مادر به بهره برداری رسید.
اختصاص اعتبار به پروژه‌های انسان‌محور
شایان ذکر است سرای محله بنی هاشمی با اعتباری بیش از چهل و دو میلیارد ریال با زیربنای یک هراز متر مربع مشتمل بر کتابخانه و اتاق‌های کارآفرینی، حقوق شهروندی، خلاقیت و بازی، علم و پژوهش، مشاوره و جلسات با هدف احداث مکان‌های فرهنگی و اجتماعی جهت رشد و غنای فرهنگ عمومی و با رویکرد توسعه فضاهای انسان محور و افزایش سطح کیفی زندگی شهروندان در مناطق کمتر برخوردار به همت شهرداری شیراز احداث شده است. بر اساس این گزارش مجموعه اسکیت در بوستان 50 هکتاری مادر با اعتباری بالغ بر 76میلیارد ریال در فضایی به وسعت یک هکتار و با هدف توسعه و افزایش سرانه فضاهای ورزشی و ایجاد شور و نشاط اجتماعی و پر کردن اوقات فراغت شهروندان در محلات کمتر برخوردار شیراز افتتاح شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی