[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

مشکلات خطوط ریلی فارس بررسی می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس: 
 مشکلات خطوط ریلی فارس بررسی می‌شود 

موضوع بهره وری حداکثری از خطوط ریلی استان فارس در بازدید روز چهارشنبه مورخ 25/04/1399 رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس از اداره کل راه آهن استان مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس، دکتر نوروزی در جریان بازدید از اداره کل راه آهن استان فارس، از ایستگاه «گارباری» فارس واقع در شهرستان مرودشت بازدید کرد.
در حال حاضر خطوط راه آهن شیراز بوشهر عسلویه به طول ۶۴۵ کیلومتر، راه آهن گل گهر شیراز و آنتنی داراب فسا و همچنین آنتنی‌های جهرم و لار و راه آهن اقلید یزد به طول ۲۷۱ کیلومتر در استان فارس در دست ساخت است. 
راه آهن شیراز- اهواز و نیز راه آهن اقلید- یاسوج نیز در مرحله مطالعه است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس در این بازدید بر ضرورت افزایش خطوط ریلی در استان تأکید کرد و خاطر نشان ساخت: کاهش قابل ملاحظه در مصرف انرژی (گازوئیل)، ایمنی فوق‌العاده بالا و تلطیف محیط زیست به لحاظ مصرف سوخت فسیلی کمتر و رفاه و آسایش بیشتر از مهم‌ترین مزایای حمل و نقل ریلی نسبت به حمل و نقل زمینی و هوایی است.
لازم به ذکر است، دیدار با مهندس مهرداد انصاری مدیر کل راه آهن استان فارس، بازدید از قطعات مختلف در دست ساخت راه آهن استان (مرودشت به خرامه) و همچنین بررسی مسائل و مشکلات سایر خطوط ریلی استان از دیگر برنامه‌های حضور و بازدید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس در اداره کل راه آهن استان فارس بود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی