[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۶
  • دوره جدید

امام‌جمعه شیراز: روابط خارجی ما با کشورها در قالب قرآن باشد، روزنامه شیراز نوین

ایرنا/ امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه روابط خارجی ایران به منزله کشوری اسلامی با دیگر کشورها باید در چارچوب تصریح‌شده در قرآن باشد، عنوان کرد: در این زمینه باید از رفتارهای احساسی دوری گزید و به سوره مبارکه ممتحنه رجوع کرد که اساس روابط خارجی کشور اسلامی را با غیرمسلمانان ذکر کرده است. آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه ۲۷تیرماه ابراز داشت: در این سوره کافران در دو دسته جای می‌گیرند؛ عده‌ای که با مؤمنان سر جنگ دارند و عده‌ای که از در صلح وارد می‌شوند.
امام جمعه شیراز با اشاره به خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های ظالمانه طی سال‌های گذشته، بیان کرد: اینکه برخی دلشان برای رابطه با آمریکا می‌تپد، طبق آیه قرآن ناپسند است؛ اما در مقابل برخی کشورهای غیرمسلمان هستند که با ما چنین رفتاری نداشته‌اند و رابطه با آن‌ها اشکالی ندارد؛‌ گرچه این رابطه باید براساس عدالت باشد و نه ظلم‌پذیری. آیت‌الله دژکام اظهار کرد: در روابط میان ایران و چین نیز چنین است و این کشور با ما سر دشمنی ندارد و ما نیز با آن‌ها دشمن نیستیم. مردم نیز اساس رابطه خارجی را باید به همین صورتی که قرآن عنوان می‌کند از مسئولان طلب کنند. امام جمعه شیراز همچنین به ضرورت برگزاری مراسم ماه محرم اشاره کرد و ابراز داشت: چیزی به آغاز ماه محرم و ایام عزاداری امام حسین(ع) نمانده است؛ گرچه امسال تمامی مراسم‌ها باید با هماهنگی با ستاد مبارزه با کرونا صورت گیرد و رعایت برخی محدودیت‌ها ضروری است؛ اما مقام معظم رهبری فرموده‌اند اگر شده باشد خودم تنهایی در حسینیه می‌نشینم و روضه می‌خوانم و این‌ها برکاتی است که رهبری از یادکردن از امام حسین(ع) می‌دانند.
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه روز اول دهه ذی‌الحجه با سالروز ازدواج امیرالمومنین(ع) و حضرت فاطمه(س) مصادف است، بیان کرد: کرونا کمک کرده است تا برخی جوانانی که خرج مجالس ازدواج را نداشتند با خواندن خطبه عقد و به‌سادگی زندگی را آغاز کنند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس ابراز داشت: علما، استادان دانشگاه و فرهیختگان باید جوانان را به ازدواج مطابق سنت امیرالمؤمنین دعوت کنند که ساده و کم‌خرج است و باعث ادامه حیات اجتماعی می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی