[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۴
  • دوره جدید

چالش آب در شهرک‌های صنعتی ، روزنامه شیراز نوین

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از انعقاد قرارداد با 77 سرمایه گذار در شهرک صنعتی جهرم و ناحیه صنعتی کوثر جهرم خبر داد و گفت: از این تعداد، 35 واحد صنعتی در این دو شهرک صنعتی با اشتغالزایی حدود 650 نفر به بهره برداری رسیده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی پس از بازدید از ناحیه صنعتی کوثر و شهرک صنعتی جهرم در جلسه بررسی مشکلات شهرک‌های صنعتی جهرم که با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه جهرم، مدیران برخی دستگاه‌های اجرایی شهرستان و نیز هیئت مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی جهرم برگزار شد، افزود: هم اینک 42 واحد صنعتی نیز در این دو شهرک صنعتی در مرحله ساخت و ساز است که با بهره برداری از این واحد‌ها اشتغال در شهرک‌های صنعتی جهرم به دو برابر میزان فعلی افزاش می‌یابد.
وی در ادامه با اشاره به تکمیل بودن زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی جهرم و واگذاری بخش زیادی از اراضی این شهرک صنعتی، از آمادگی این شرکت برای اجرای طرح توسعه این شهرک صنعتی خبر داد و گفت: در این زمینه اقداماتی در حال انجام است.
وی در ادامه با اشاره به آماده بودن زیرساخت‌ها در ناحیه صنعتی کوثر گفت: برای تشویق و ترغیب سرمایه‌گذاران و رفع موانع سرمایه‌گذاری در ناحیه صنعتی کوثر در راستای حمایت از جهش تولید طرح توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها و نیز اجرای جاده دوم دسترسی به این ناحیه صنعتی اجرا خواهد شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: در ناحیه صنعتی کوثر جهرم که 67 هکتار مساحت دارد، تاکنون 22 قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان منعقدشده که از این تعداد 11 واحد بهره‌بردار با اشتغال‌زایی 130 نفر در مرحله فعالیت و 10 واحد صنعتی نیز در مرحله ساخت‌وساز است.
وی همچنین بر همکاری و تعامل دستگاه‌های اجرایی شهرستان به منظور اجرای طرح توسعه این ناحیه صنعتی در اراضی مجاور آن تأکید کرد و گفت: در این زمینه تشریفات اداری در حال انجام است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه شهرک صنعتی جهرم در زمینه زیرساختی و امکانات از وضعیت مناسبی برخوردار است، خاطرنشان کرد: طرح مسیر دسترس این شهرک صنعتی نیز اجرا شده و طرح توسعه شبکه روشنایی نیز در برنامه قرار دارد.
فتوحی همچنین با اشاره به بهره برداری مجموعه بزرگ تولید کنسانتره مرکبات و رب گوجه در ماه‌های آینده در این شهرک صنعتی با سرمایه گذاری 400میلیارد ریالی و اشتغال 300نفری گفت: مهم‌ترین نیاز چنین واحدهایی آب است که در این زمینه نیازمند مجوز برای افزایش آب پایدار هستیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تصریح کرد: در شهرک صنعتی جهرم که 41 هکتار مساحت دارد، تاکنون 55 قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان منعقدشده که از این تعداد 25 واحد بهره‌بردار با اشتغال‌زایی 565 نفر در مرحله فعالیت و 24 واحد صنعتی نیز در مرحله ساخت‌وساز است.
وی در ادامه از آمادگی این برای ایجاد نواحی جدید صنعتی در مناطق مستعد این شهرستان خبر داد.
در این جلسه موضوعاتی نظیر تأمین آب برای واحد‌های جدید، ارتقای شبکه مخابراتی، نحوه نگهداری خودروی آتش نشانی و راه اندازی ایستگاه آتش نشانی و نیز طرح توسعه شهرک صنعتی جهرم بحث و تبادل نظر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی