[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۷
  • دوره جدید

از ارتقای جایگاه فارس در زمینه تولید دارو حمایت می‌کنیم، روزنامه شیراز نوین

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو در بازدید از یک پروژه ساخت کارخانه تولید دارو در شیراز، نسبت به ارتقای جایگاه فارس در زمینه تولید دارو در کشور، ابراز امیدواری کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «محمدرضا شانه‌ساز» معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با همراهی مهندس «سیدحسین صفوی» مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت در سفر به شیراز، پس از استقبال دکتر «مهرزاد لطفی» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مسئولان دانشگاه در فرودگاه شهید آیت‌الله دستغیب شیراز، ابتدا از یکی از کارخانه‌های دارویی در حال ساخت در شیراز، بازدید کرد.
او در این بازدید با اشاره به توانمندی استان فارس در زمینه تولید دارو، اظهار کرد: با توجه به توان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشگاه شیراز و دانشکده داروسازی شیراز انتظار می‌رود در صنایع داروسازی شاهد پیشرفت استان فارس باشیم.
معاون وزیر بهداشت با ابراز خوشحالی از روند پیشرفت ساخت این کارخانه تولید دارو، گفت: خوشحالیم این کارخانه با خطوط متنوع و جدید در حال ساخت است و امیدواریم با رفع چالش‌ها، هرچه زودتر به مرحله تولید برسد.
دکتر شانه‌ساز همچنین اظهار امیدواری کرد استان فارس به جرگه استان‌های قطب کشور در زمینه تولید دارو برسد و آمادگی سازمان غذا و دارو را در زمینه اعلام کرد.
او در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به توانمندی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به‌عنوان یک دانشگاه پیشرو در زمینه‌های مختلف، افزود: بر همین اساس در زمینه دارو و آزمایشگاه کنترل دارو به این دانشگاه تفویض اختیار داده می‌شود تا بتوانیم شاهد تسریع در پیشبرد هرچه بهتر امور و رفع چالش‌ها باشیم.
 رئیس سازمان غذا و دارو، فضای فیزیکی موجود در این کارخانه را مورد رضایت خوانده و یادآور شد: با افق دید مسئولان کارخانه به امر صادرات لازم است با کمک مشاوران خارجی، این امر پیگیری شود.
دکتر «مهرزاد لطفی» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «محمدرضا حیدری» معاون غذا و دارو و دیگر مسئولان ارشد حوزه غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این بازدید، رئیس سازمان غذا و دارو را همراهی می‌کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی