[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۴
  • دوره جدید

فریب تبلیغات فراگیر کارشناسی ارشد را نخورید، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس گفت: داوطلبان ثبت نام در فراگیر کارشناسی ارشد فریب تبلیغات اغواکننده مؤسسات را نخورند.
دکتر محمدحسن صیف با بیان اینکه اخیراً برخی مؤسسات از تهران و برخی استان‌های دیگر، با ارسال گسترده پیامک به شهروندان استان فارس، خود را مجری برگزاری دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام کرده و فراخوان ثبت نام صادر کرده اند، اظهار داشت: شرط ورود به دانشگاه پیام نور، ثبت نام در مؤسسات تبلیغ کننده فراگیر و حضور در کلاس‌های حضوری یا غیرحضوری این مؤسسات نیست.
وی در پاسخ به این موضوع که برخی از این مؤسسات با تبلیغات گسترده و ارسال پیامک، طوری وانمود می‌نمایند که داوطلبان باید برای ثبت نام به این مؤسسات مراجعه نمایند یا به داوطلبان تضمیمن قبولی می‌دهند، اظهار داشت: بارها اعلام نموده ایم که مؤسسات تبلیغ کننده، فقط مجری برگزاری کلاس‌های آمادگی (همانند کلاس کنکور) هستند و این مؤسسات نماینده دانشگاه نمی باشند.
وی خاطرنشان کرد: شرط پذیرش در دوره‌های فراگیر ثبت نام در سایت سازمان سنجش، تهیه و مطالعه منابع درسی، حضور درآزمون و رقابت با سایر داوطلبان در رشته و محل‌های مذکور است.
رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس همچنین خاطرنشان کرد: برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد فراگیر عملاً نیازی به ثبت نام در کلاس‌های آمادگی نیست؛ چراکه در دفترچه ثبت نام در سایت سازمان سنجش، منابع آزمون که بین 3 تا 4 عنوان درسی از دروس مقطع ارشد مربوط به رشته مورد نظر داوطلب است، به وی معرفی و چندماه بعد آزمون برگزار می‌شود.
دکتر صیف تنها مجری برگزاری آزمون‌های دانشگاه‌ها به‌ویژه دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام نور را سازمان سنجش آموزش کشور ذکر کرد و اظهار داشت: زمان و جزئیات ثبت نام دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد فقط از طریق سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و پرتال دانشگاه پیام نور فارس به نشانیfars.pnu.ac.ir اعلام خواهد شد.
گفتنی است ثبت نام فراگیر کارشناسی ارشد در سنوات قبل در مهرماه به منظور پذیرش در نیمسال بهمن ماه، انجام شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی