[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

معاون وزیر صمت: ایمیدرو در ۶۰ درصد فارس سرمایه‌گذاری کرده است، روزنامه شیراز نوین

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ایمیدرو در بیش از ۶٠ درصد استان فارس سرمایه گذاری عملیاتی کرده و این طرح‌ها به زودی به بهره برداری می‌رسند.
به گزارش مهر، خداداد غریب پور بعد از ظهر دیروز شنبه در شورای معادن فارس بیان کرد: فعالیت‌هایی که ایمیل را بیشتر در استان‌هایی نظیر استان فارس داشته فعالیت در حوزه مس آهن و طلا بوده و با توجه به ویژگی‌های استان‌هایی که در حوضه زاگرس قرار دارند کمتر به حوزه آهن در این استان‌ها پرداخته است. وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی که در این سازمان صورت گرفته است، ۱۲ استان به صورت استان‌های ارزیابی شده در حوزه آهن قرار گرفته‌اند و قرار است با توجه به ظرفیت‌هایی که در استان فارس وجود دارد ۷۰۰ میلیون یورو در صنایع پایین دستی فولاد در استان فارس هزینه شود.
او افزود: این سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع پایین دستی فولاد به گونه‌ای ۳۰ درصد از طرح سرمایه گذاری بر عهده تعهداتی نیرو بوده و مابقی سرمایه گذاری توسط جذب سرمایه گذار صورت می‌پذیرد.
غریب پور اضافه کرد: با توجه به سرمایه گذاری‌هایی که در استان فارس صورت گرفته است، مقرر شده تا ۴۰۰ میلیارد تومان در خصوص مسیر صنایع انرژی بر لامرد پارسیان توسط ایمیدرو سرمایه‌گذاری شود؛ این در حالی است که ۱۷ میلیارد هم در خصوص مسائل زیربنایی در منطقه انرژی برای لامرد تعهد سازمانی ایمیدرو بوده است. البته ۱۰۰ میلیارد تومان نیز برای جاده خرامه به نیز توسط این سازمان سرمایه‌گذاری خواهد شد.
وی یادآور شد: با توجه به برنامه‌های بلندمدت ایمیدرو و میزان سرمایه‌گذاری این سازمان در صنایع انرژی بر علامت مقرر شد تا طرح انتقال آب خلیج فارس به منطقه انرژی برنامه در دستور کار قرار بگیرد که لازم است مقدمات این فعالیت توسط دستگاه‌های ذی ربط فعال شود.
به گفته غریب پور از جمله فعالیت‌هایی که ایمیدرو در خصوص فعالیت‌های اقتصادی انجام می‌دهد فراهم کردن زیرساخت‌ها در راستای انتقال بخش‌های صنعتی به بخش خصوصی است و به گفته این مقام مسئول این سازمان هیچ‌گونه محدودیتی در اکتشافات معدنی استانی فارس ندارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی