[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۶۳
  • دوره جدید

بازی با استاندارد در شهربازی ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل استاندارد فارس: 
 250 وسیله شهربازی در سطح استان پلمب شد

مدیرکل استاندارد استان فارس از پلمب ۲۵۰ وسیله شهربازی در ۴ ماهه امسال در استان خبر داد و گفت: علت پلمب این وسیله‌های شهربازی عمدتاً انقضای گواهی نامه استاندارد یا نقص بوده است.
مرتضی رهنما در گفت‌و‌گو با تسنیم، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 153 مورد بازدید و بازرسی از مراکز تفریحی این استان توسط کارشناسان انجام شده است.
وی افزود: با توجه به استانداردسازی شهربازی‌های این استان، 570 دستگاه دارای مجوز و پروانه معتبر هستند و هیچ‌گونه مشکلی ندارند.
رهنما از پلمب 250 وسیله شهربازی در 4 ماهه امسال در استان خبر داد و گفت: علت پلمب این وسیله‌های شهربازی عمدتا انقضای گواهی نامه استاندارد یا نقص بوده است. مدیرکل استاندارد استان فارس تأکید کرد: استانداردسازی تجهیزات، زمین و شهربازی از الزامات قانونی است؛ لذا بهره‌برداران باید نسبت به دریافت تأییدیه بازرسی از اداره استاندارد اقدام کنند.
وی از بازرسی یکصد و 31 جایگاه سوخت فعال CNG در استان خبر داد و اظهار کرد: در این بازرسی‌ها 250 نازل مورد آزمون اداره استاندارد قرار گرفت و مورد خاصی مشاهده نشد.
رهنما با تأکید بر اینکه مخازن سی‌ان‌جی مشمول استاندارد اجباری است، بیان کرد: جایگاه‌هایی که 5 سال از عمر آن‌ها می‌گذرد، مکلف‌اند تست آزمون مخازن خود را انجام دهند و این تست از اردیبهشت ماه در استان آغاز شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه استفاده از گاز مایع برای سوخت خودروها غیرقانونی و تخلف است، افزود: گاز مایع در سبد سوخت خودرویی هیچ جایگاهی ندارد و مورد تأیید اداره استاندارد نیست.
مدیرکل استاندارد استان فارس تصریح کرد: در راستای ایجاد اشتغال پایدار و ترغیب واحدها به تولید کالا با معیارهای استاندارد، امسال 30 مورد پروانه استاندارد جدید برای واحدهای تولیدی استان صادر شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی