[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۷
  • دوره جدید

اصناف موظف به زدن ماسک شدند، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق اصناف مرکز فارس گفت: تمام اصناف این اتاق شامل فروشندگان فروشگاه‌ها و مجتمع‌های تجاری و پاساژها ملزم به استفاده از ماسک و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی هنگام انجام فعالیت تجاری هستند.
سیدمحمود هاشمی دیروز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، افزود: براساس مصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در قالب بخشنامه‌ای لزوم استفاده از ماسک را به تمام اتحادیه‌های صنفی یادآور شدیم.
وی ادامه داد: همچنین براساس دستورالعمل این ستاد، بحث نظارت بر اصناف برعهده اتحادیه‌های صنفی و اتاق اصناف گذاشته شده که با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی مرتبط، نظارت بر روند اجرای پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای صنفی تشدید می‌شود.
رئیس اتاق اصناف مرکز فارس گفت: اتحادیه‌های صنفی شهرستان شیراز در موج اول کرونا نشان دادند که سلامت شهروندان از کسب درآمد برای آنان مهم‌تر است و پیش از اعلام ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اقدام به تعطیلی واحدهای صنفی کردند که مورد تحسین افکار عمومی و مدیران استان قرار گرفتند.
هاشمی افزود: امروز نیز انتظار است که همانند موج اول کرونا اصناف با جدیت تمام پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
وی ادامه داد: متصدیان واحدهای صنفی باید حتماً از ماسک استفاده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
رئیس اتاق اصناف مرکز فارس گفت: اتحادیه‌های صنفی گستردگی و شرایط خاص خود را دارند و تا به امروز در رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌خوبی عمل کردند که یقیناً از امروز به بعد نیز بیش از گذشته پروتکل‌ها را رعایت خواهند کرد.
هاشمی افزود: از پاساژها و مجتمع‌های تجاری در بخشنامه‌ای که هفته گذشته به آنان ارسال شد، درخواست کردیم علاوه بر استفاده واحدهای صنفی از ماسک، مردم نیز هنگام ورود به این مراکز از ماسک استفاده کنند و در صورت نداشتن ماسک، آدرس محل عرضه ماسک را در ورودی نصب کرده تا مردم با مراجعه به آنجا ماسک را تهیه کنند.
وی ادامه داد: خوشبختانه فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و به‌طور مداوم کار ضدعفونی را انجام می‌دهند.
رئیس اتاق اصناف مرکز فارس با تأکید بر اینکه سلامت شهروندان و همکاران صنفی برای ما مهم است، گفت: باید از ورود مشتریان بدون ماسک به مکان‌های تجاری و واحدهای صنفی جلوگیری شود.
هاشمی در ادامه به مصوبه هیئت‌مدیره میدان تره‌بار شیراز اشاره کرد و افزود: تمام غرفه‌داران، پرسنل و کارگران عزیز شاغل در میدان تره‌بار شیراز ملزم به استفاده از ماسک شدند و از ورود افراد بدون ماسک به این مکان ممانعت می‌شود.
وی ادامه داد: اجرای مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا در اولویت اتاق اصناف مرکز فارس قرار دارد و براساس مصوبه‌های این ستاد اقدامات اجرایی را دنبال می‌کنند. 
رئیس اتاق اصناف مرکز فارس همچنین با اشاره به ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم عزا، عقد و عروسی از سوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: مردم با این ممنوعیت‌ها نباید انتظار داشته باشند که تالارها بخواهند مصوبات را زیر پا بگذارند. ممنوعیت برگزاری مراسم به نفع خود مردم است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی