[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

مدیرعامل نمایشگاه‌های فارس: پروتکل‌های بهداشتی در نمایشگاه مادر و کودک رعایت می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های فارس گفت: پروتکل‌های بهداشتی در نمایشگاه مادر و کودک به‌طور کامل رعایت شده و افزایش یافته است؛ به‌خصوص اینکه این نمایشگاه تجاری نیست و تعداد مراجعین کنترل می‌شود.
محمود موسوی در گفت‌وگو با مهر، با اشاره به اینکه پروتکل‌های رعایت‌شده بهداشتی در نمایشگاه بین‌المللی شیراز بالاتر از استاندارد رایج در کشور است، گفت: پروتکل تدوین‌شده در شیراز با رعایت تمام موازین موردنظر ستاد کرونا و دانشگاه علوم پزشکی در سطح بالای امنیت بهداشتی قرار دارد و حتی نمایشگاه تهران و سایر استان‌ها نیز همین پروتکل را به‌عنوان الگو در نظر گرفته و اجرایی کردند.
وی با اشاره به اینکه پروتکل طراحی‌شده در شیراز با موافقت ستاد کرونا، دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صمت و با سختگیری و مراقبت شدیدتر تدوین شده است، گفت: رعایت پروتکل در اولین نمایشگاه تخصصی کشاورزی در شیراز باعث شد تا نام شیراز به‌عنوان یکی از بهترین نمایشگاه‌ها در زمینه رعایت پروتکل بهداشتی مطرح شود و سایر استان‌ها نیز از پروتکل ما استفاده کنند. موسوی درخصوص برگزاری نمایشگاه مادر و کودک و صنعت اسباب‌بازی و همچنین نمایشگاه مؤسسات آموزشی و نوشت‌افزار نیز گفت: این نمایشگاه‌ها کاملاً به‌صورت تخصصی برگزار می‌شود و زمینه تجاری، تفریحی و بازاری آن کاملاً حذف شده است. مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های فارس با اشاره به اینکه این نمایشگاه ویژه مؤسسات آموزشی، تولیدکنندگان و صنعت‌گران نوشت‌افزار و اسباب‌بازی جهت معرفی تولیدات و عقد قراردادهای تولیدی است، افزود: درخصوص نمایشگاه مادر و کودک نیز، این نمایشگاه مختص مشاوره، کلینیک‌های سلامت و صنعت بازی‌های فکری است. موسوی با اشاره به اینکه راضی به به‌خطرافتادن جان شهروندان نیستیم، افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا ما تمامی نمایشگاه‌های تجاری، عرضه مستقیم و تفریحی را تعطیل کردیم. مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های فارس درخصوص تمهیدات پیش بینی‌شده در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تأکید کرد: در این نمایشگاه تنها از ۳۰ تا ۴۰ درصد ظرفیت سالن‌ها جهت رعایت هرچه بهتر فاصله‌گذاری اجتماعی استفاده شده و غرفه‌ها به‌جای حضور در دو سالن، در سه سالن تفکیک شده‌اند. وی در ادامه یادآور شد: فاصله راهروها از ۲ متر استاندارد به ۴ متر تغییر کرده و تعداد غرفه‌داران در هر غرفه به نصف کاهش داده شده و در هر سالن روشویی و دستشویی مجهز به مواد ضدعفونی‌کننده تعبیه شده و به هر غرفه بسته رایگان ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی‌کننده دست و سطوح داده می‌شود. موسوی با اشاره به گندزدایی سالن‌ها، محیط و سرویس‌های بهداشتی پیش از بازشدن و پس از تعطیلی هرروزه گفت: غرفه تأمین و تحویل ماسک برای بازدیدکنندگان و مراجعان و همچنین جلوگیری از ورود افراد بدون ماسک به سالن‌ها، از اقدامات صورت‌گرفته در این نمایشگاه است. وی در پاسخ به این پرسش که در این نمایشگاه آیا موردی از انصراف توسط تولیدکنندگان وجود داشته است، گفت: تعدادی از مشارکت‌کنندگان به دلیل مشکلات مختلف و کرونا انصراف دادند که هزینه پرداختی توسط آنها تا پایان نمایشگاه پرداخت می‌شود. موسوی با بیان اینکه به واسطه شرایط کرونا تا پیش از برگزاری و افتتاح هر تولیدکننده می‌تواند انصراف خود را اعلام و مبلغ پرداختی را دریافت کند، افزود: تعهدات مالی شرکت نمایشگاه‌های شیراز براساس قرارداد معتبر در زمان قبل از کرونا تنظیم شده و هرگونه پرداخت مالی انصراف بر اساس زمان انصراف و نمایشگاه متغیر بود؛ اما در شرایط فعلی و با درنظرگرفتن مشکلات اقتصادی، مبلغ پرداختی توسط شرکت‌کنندگان در صورت انصراف تا پیش از افتتاح نمایشگاه به آنها پرداخت می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی