[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

نماز جمعه دستاورد بزرگ نظام است ، روزنامه شیراز نوین

نشست ویدئو کنفرانسی امام جمعه شیراز، استاندار فارس و رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با فرمانداران و ائمه جمعه سطح استان به مناسبت هفته نماز جمعه برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز ضمن تقدیر از تمام دست اندرکارانی که در خصوص برپایی نماز جمعه برای زنده نگه داشتن یاد خدا در اذهان عمومی تلاش می‌کنند گفت: برای برپایی نماز جماعت و جمعه با توجه به شرایط بحرانی کروناویروس باید اندیشید که ضمن رعایت چارچوب‌های بهداشتی، فضای فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی نیز حفظ شود. آیت الله «لطف الله دژکام» توصیه کرد: لازم است پیش بینی برای برگزاری مراسم دهه ولایت و ماه محرم و صفر و فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی با ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا انجام شده و با تدوین یک برنامه منسجم، هماهنگی لازم ایجاد شود.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه نماز جمعه و جماعت در شهرهای با وضعیت قرمز، نباید اقامه شود تأکید کرد: طبق پروتکل‌های بهداشتی، لازم است افراد دارای بیماری‌های زمینه ای از حضور در نماز جماعت و نماز جمعه خودداری کنند. 
استاندار فارس نیز در این نشست با اشاره به اهمیت نماز جمعه و نقش ائمه جمعه، بر تلاش برای پررنگ کردن جایگاه نماز جمعه تأکید کرد: سه اجتماع در اسلام مورد توجه قرار گرفته است، نماز جماعت، نماز جمعه و حج، که گردهمایی، اجتماع و اتحاد مسلمین را در پی دارد و تأثیرگذاری بر انسجام و اتحاد همکاری بین مسلمانان را به همراه خواهد آورد.
دکتر رحیمی افزود: نماز جمعه یکی از دستاوردهای ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی است و امیدواریم این سنگر دفاع از اسلام، مستحکم تر از گذشته باشد.
استاندار فارس با تقدیر از تلاش دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مبارزه با کروناویروس، تأکید کرد: لازم است برگزاری مراسم‌های فرهنگی و مذهبی با هماهنگی ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود. رییس دانش علوم پزشکی شیراز نیز ضمن قدردانی از امام جمعه شیراز و استاندار فارس، به پاس حمایت در مبارزه با کرونا ویروس، از همکاری همیشگی ائمه جمعه و فرمانداران شهرستان‌های استان با رؤسای شبکه بهداشت و درمان در پیشبرد اهداف نظام سلامت تقدیر کرد.
دکتر «مهرزاد لطفی» با بیان اینکه ۲۱شهرستان استان فارس در وضعیت قرمز به سر می‌برند، تأکید کرد: شهرستان‌هایی که وضعیت مناسب نیز دارند باید با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی این وضعیت را حفظ کرده و از گسترش بیماری کووید۱۹ جلوگیری کنند. او ادامه داد: مراسم سیاسی عبادی نماز جمعه جزو هویت و وظایف دینی است، اما به دلیل حفظ سلامت مردم، باید در صورت برگزاری نمازهای جماعت و همچنین نماز جمعه، پروتکل‌های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری فیزیکی، استفاده از مهر و سجاده شخصی رعایت شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ابراز امیدواری کرد تا با همکاری و همراهی درون بخشی مسئولان و مشارکت مردم فهیم استان، بر این ویروس منحوس غلبه کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی