[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۱
  • دوره جدید

کوهسار روی خاک مارن ، روزنامه شیراز نوین

بافت منطقه ای که پروژه کوهسار در آن اجرا شده، یک بافت نامناسب از خاک مارن بوده است 
کوهسار روی خاک مارن 

معاون استاندار فارس: رانش کوه درحال بررسی است 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: در حال حاضر یک تیم کارشناسی در حال بررسی ابعاد مختلف حادثه رانش کوه در محله منصورآباد شیراز هستند که اقدامات اجرایی پس از اعلام نظر کارشناسی آغاز می‌شود.
محمود رضایی کوچی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تیم کارشناسی متشکل از نماینده دانشگاه، سازمان نظام مهندسی، قرارگاه خاتم الانبیا(ص)، مشاور پروژه کوهسار، شهرداری شیراز و سازمان زمین شناسی است.
وی ادامه داد: بر اساس بررسی‌های این تیم کارشناسی تأسیسات اجرایی مطابق با آن، عملیاتی خواهد شد و اقدامات لازم انجام می‌شود.
معاون استاندار فارس گفت: در حال حاضر بخش‌هایی از ساکنان آنجا که در معرض خطر بودند و بر اساس مشاهده‌های صورت گرفته احساس می‌شد ممکن است دچار آسیب شوند، تخلیه شدند و شهرداری شیراز این افراد را در هتل‌های سطح شهر اسکان داده است.
وی با بیان اینکه بعد از نتایج استخراج شده کارشناسی تصمیم‌های بعدی عملیاتی خواهد شد، اظهارکرد: بافت منطقه ای که پروژه کوهسار در آنجا اجرا شده یک بافت نامناسب بوده که خاک مارن به علاوه شرایط دیگری که در طول زمان شکل گرفته مجموعاً باعث این حادثه شده است.
وی ادامه داد: ساکنان محله منصورآباد نیز ادعایی در ارتباط با ترک خوردگی دیوارها به خاطر انفجارهایی که در منطقه برای بازگشایی مسیر رخ داده دارند که این ادعاها بررسی خواهد شد.
معاون استاندار فارس گفت: چنانچه آسیبی به منازل رسیده باشد و برخی منازل نیاز به جابه جایی داشته باشند حتماً براساس نظر کارشناسی اقدام خواهیم کرد.
شامگاه چهارشنبه ۲۵ تیرماه ۹۹ رانش زمین و ریزش کوه در محله منصورآباد شیراز رخ داد که مسئولان اعلام کردند در اولین اقدام ۴۰ منزل مسکونی را که احتمال بروز خطر برای آن وجود داشت از سکنه خالی کردند.
در حال حاضر تعدادی از ساکنان محله منصورآباد شیراز در هتل پرسپولیس و هتل حافظ اسکان داده شده اند تا ابعاد این حادثه بررسی و راهکارهای ایمن سازی دنبال شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی