[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

آسیب‌های اجتماعی اولویت‌بندی می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

دومین کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده فرمانداری شهرستان شیراز حول محور آسیب‌های اجتماعی، تشکیل جلسه داد.
 ریاست این کارگروه که با تصویب هیئت وزیران در فرمانداری شیراز تشکیل شده است را جمشیدی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار و دبیری آن را یوسف آفرینی مدیر آسیب‌های اجتماعی شیراز بر عهده دارد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز، کارگروه اجتماعی به دبیری سازمان بهزیستی، کارگروه فرهنگی به دبیری معاونت فرهنگی شهرداری، کارگروه سلامت به دبیری دانشگاه علوم پزشکی و کارگروه زنان و خانواده به دبیری امور زنان و خانواده فرمانداری شیراز، چهار گروه فرعی ذیل کارگروه اجتماعی فرهنگی سلامت زنان و خانواده فرمانداری می‌باشند که با تشکیل جلسات متعدد و پیگیری مستمر مسائل و اولویت‌های حوزه فعالیت خود، دستاوردها و یافته‌های خود را به کارگروه اصلی که با حضور فرماندار شیراز به صورت ماهیانه تشکیل جلسه خواهد داد ارائه می‌کنند.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شیراز، جمشیدی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار در حاشیه نشست دوم، هدف از شکل‌گیری کارگروه را خرد جمعی در راستای شناخت هرچه بیشتر آسیب‌های اجتماعی مبتلا به جامعه برشمرد و افزود فرمانداری شیراز با ایجاد ارتباط مؤثر و تسهیل تعاملات بین بخشی دستگاه‌های متولی آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده، تحقق اهداف کلان کارگروه که دستیابی به جامعه‌ای سالم و پویا می‌باشد را دنبال می‌کند. 
جمشیدی وظیفه اصلی این کارگروه را شناسایی و اولویت بندی آسیب‌های اجتماعی متناسب با نیاز جامعه برشمرد و افزود در شرایطی که با بحران کرونا مواجه هستیم تأمین سلامت جسمی و روانی جامعه در اولویت می‌باشد و در این راستا از سازمان نظام روانشناسی در این نشست دعوت شده تا مخاطرات روانی همچون کرونا هراسی و آسیب‌های پساکرونا شناسایی و راهبردهای حمایتی جهت مقابله با این آسیب‌ها پیشنهاد گردد. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز به تنوع خدمات آموزشی این مرکز اشاره و خاطرنشان کرد سازمان نظام روانشناسی شیراز آمادگی دارد متناسب با نیاز دستگاه‌های اجرایی شهرستان با شرایط و تخفیفات ویژه مشاور و درمانگر معرفی نماید.
 علی عسگر جمشیدی از نقش نهاد کتابخانه‌های عمومی در ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت و افزود: از آنجایی که رابطه معناداری بین میزان کتابخوانی با سواد اجتماعی و نرخ آسیب‌های اجتماعی وجود دارد، از نهاد کتابخانه‌های عمومی انتظار می‌رود با ترویج کتابخوانی در میان اقشار کمتر برخوردار و آسیب پذیر جامعه، در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی گام بردارد.
 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شیراز، همچنین به جایگاه اثرگذار بهزیستی در این زمینه اشاره کرد و افزود: مقرر شده است سازمان بهزیستی شیراز با توجه به وظیفه ذاتی خود نسبت به شناسایی و اولویت‌بندی آسیب‌های اجتماعی اقدام و گزارش مبسوطی را به فرمانداری شیراز ارائه نمایششد. کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده فرمانداری شیراز با بهره گیری از آمار و پژوهش‌های ارائه شده، چشم انداز کوتاه‌مدت و بلندمدت خود را تنظیم
خواهد کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی