[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۴
  • دوره جدید

مصطفوی: دیوار فوتبال از زمان جام جهانی ۱۹۹۸ کج بنا شد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، داریوش مصطفوی رئیس اسبق فدراسیون فوتبال درباره جدایی ابراهیم شکوری از دبیر کلی فدراسیون و تغییرات در ساختار کلی فوتبال کشورمان اظهار داشت: من تنها کسی بودم که از حضور شکوری در فدراسیون فوتبال دفاع کردم؛ چون او یک جوان تحصیل‌کرده و بازیکن بزرگی بوده است که در نهایت این کار را قبول کرد. شکوری کارش را خوب شروع کرد، اما یک دفعه اتفاقاتی رخ داد که او از فدراسیون فوتبال جدا شد و این موضوع تأسف برانگیز است. همه اتفاقات رخ داده در انتخابات و انتصابات فوتبال مربوط به جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه است که آن روز دیوار فوتبال را کج بنا کردیم. 
او ادامه داد: ما انتخابات فرمایشی در فدراسیون فوتبال برگزار کردیم و بدون تعمق و تحقیق لازم فوتبال ما را حرفه‌ای اعلام کردند. فوتبال حرفه‌ای نیازمند زیرساخت است و بعد از گذشت ۱۹ دوره از لیگ برتر باشگاه‌های ما تجهیزات و ملزومات حرفه‌ای را ندارند. کنفدراسیون فوتبال آسیا اراده کند در عرض ۲ دقیقه می‌تواند لیگ حرفه‌ای ما را تعطیل کند.
فوتبال ما را انتخابات صحیح و سالم نجات می‌دهد 
مصطفوی گفت: من در کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ فوتبال مسئولیت دارم و این موضوع را می‌دانم که بدون تحقیق و درایت، لیگ حرفه‌ای را درست کردیم. معلوم است فوتبالی که پایه هایش محکم نیست دچار مشکل می‌شود. موضوعی که فوتبال ما را نجات می‌دهد این است که یک انتخابات صحیح، سالم و بدون ورود افراد با قدرت کشور صورت بگیرد. من از شما خواهش می‌کنم که انتخابات فدراسیون فوتبال را پیگیری کنید.
افراد فوتبالی باید در فدراسیون حضور یابند 
رئیس اسبق فدراسیون فوتبال بیان کرد: به نظرم بازیکنان سابق فوتبال و آن‌هایی که برای فوتبال کشورمان زحمت کشیدند باید عضو مجمع فدراسیون فوتبال باشند و در مجمع کسی نباشد که از فوتبال اطلاعی نداشته باشد. امیدوارم این دوره از انتخابات فدراسیون فوتبال به صورتی برگزار شود که یک نام نیک به یادگار بماند. امیدوارم شرایط کشورمان به صورتی شود که افراد فوتبالی در فدراسیون حضور یابند. نبی برای فوتبال کشورمان زحمت کشیده و سال‌ها دبیر کل فدراسیون فوتبال بوده است و این موضوع دلیل نمی‌شود که شکوری در فوتبال نباشد. اگر شکوری میدان را خالی کند، کسانی می‌آیند که باعث تأسف است. شکوری نباید بگوید که تخصص ندارد؛ چرا که او فوتبالی است. چطور شکوری بیکار باشد و افرادی که فوتبالی نیستند مشغول به فعالیت در این رشته ورزشی شدند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی