[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

استحکام زنجیره انتقال کرونا، روزنامه شیراز نوین


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، روند افزایشی مرگ بر اثر کووید۱۹ در استان فارس را بسیار هشدار دهنده ارزیابی و خاطرنشان کرد که شمار فوت شدگان از این بیماری در فارس تاکنون به ۳۵۰ نفر رسیده است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، علی اکبری با ارائه آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس، ضمن ابراز تأسف از افزایش فوت‌شدگان کووید۱۹، اضافه کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته متأسفانه ۳۱ نفر از هم‌وطنانمان در فارس، مقابل این بیماری خطرناک تسلیم شده و فوت کرده‌اند.
او با اشاره به اینکه آمار بررسی تست‌ کروناویروس در آزمایشگاه‌های تشخیص مولکولی استان فارس نیز افزایش قابل توجهی داشته است، گفت: از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون ۱۹۶ هزار و ۵۹۶ مورد تست مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است.
اکبری، آمارها را هشدار دهنده خواند و اضافه کرد: شمار بیماران مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس به عدد ۲۶ هزار و ۷۴۰ مورد رسیده و این موضوع بسیار هشدار دهنده است و شهروندان باید برای قطع زنجیره انتقال مشارکت لازم را داشته باشند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۴۸ ساعت گذشته ۳۱ هموطن ما در فارس جان باخته‌اند که ۱۵ نفر از آنان مربوط به ۲۴ ساعت اخیر بوده است.
او همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را نیز از ابتدا تاکنون ۲۲ هزار و ۶۳۰ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۲۲۸ بیمار مشکوک و دارای علامت در بخش‌های مختلف بیمارستانی استان بستری هستند که از این تعداد، ۹۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تأکید بر اینکه بی شک، همدلی مردم با رعایت اصول بهداشتی موجب کاهش مبتلایان در استان می‌شود، توصیه کرد: همه باید با زدن ماسک و رعایت فاصله فیزیکی، از انتشار این ویروس در جامعه جلوگیری کنیم. افزایش آمار ابتلا و مرگ ناشی از کووید۱۹، طی سه هفته گذشته، منجر به اعلام وضعیت قرمز در ۸ شهرستان استان فارس شده است؛ به‌طوری‌که روز یکشنبه مسئولان از تعطیل شدن برنامه‌های مذهبی حتی نماز جماعت در مساجد این شهرستان‌ها خبر دادند.
اگرچه طی روزهای اخیر شاهد افزایش حساسیت مردم نسبت به بیماری کووید۱۹ و رشد شمار استفاده کنندگان از ماسک در شیراز و استان فارس هستیم، اما هنوز هم شمار شهروندانی که به دلایل غیرضروری در سطح شهر تردد دارند، زیاد است و ترافیک سنگین در معابر اصلی شیراز مشهود است.
تعطیلی سیستم حمل و نقل عمومی، پارک‌ها، مراکز تجمع نظیر بوستان‌ها و نقاط تفریحی، سینماها، کافی‌شاپ‌ها، رستوران‌ها و تالارها و محدود شدن فعالیت مراکز دیگر، اجباری شدن استفاده از ماسک در دوایر مختلف دولتی و ممنوعیت تردد بدون ماسک در اماکن عمومی خصوصاً مراکز سرپوشیده و... از تصمیمات اجرایی شده در استان فارس بوده است.
این در حالیست که شهروندان در شیراز همچنان دورهمی‌های خود را به شکل کامل تعطیل نکرده و با حضور در پارک‌های حاشیه‌ای و نقاطی که امکان نظارت کامل بر رفت و آمد در آنها وجود ندارد، به تفریح می‌پردازند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی