[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

پیام تسلیت مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس به مناسبت درگذشت مسیح اسدی‌پویا ، روزنامه شیراز نوین

فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، درگذشت مردی از تبار عشق و شور و شعر را، بر شعردوستان ادب‌پرور شیراز، فارس و ایران تسلیت می‌گوید.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در پی درگذشت مسیح اسدی‌پویا، شاعر شیرازی و از اعضای فعال انجمن‌های ادبی شیراز پیام تسلیتی را به شرح زیر صادر نمود:
خاکستر اجاقم اگر نم کشیده است
چایم کنار آتش دل دم کشیده است
باغ شاعران شیراز، در سوگ مسیحای خویش، سوگوار، جامه غم بر تن نموده است. شیراز هنوز از سوگ شاعری برنخاسته، که شاعری دیگر بر پهن دشت خود را، در خاک می‌بیند. چه سوگ در سوگی است برای ادبیات شیراز، که شاعران بزرگش را یکی یکی در خاک تماشا کند.فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، درگذشت مردی از تبار عشق و شور و شعر را، بر شعردوستان ادب‌پرور شیراز، فارس و ایران تسلیت می‌گوید.
صابر سهرابی- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس
زنده‌یاد اسدی‌پویا که متولد سال ۱۳۳۰ خورشیدی بود، سرایش شعر را از دوران دبیرستان آغاز کرد و اشعارش از حدود ۳۰ سالگی در مجلات و روزنامه‌ها چاپ ‌شد. از او کتاب‌هایی با عنوان «باغی از پروانه»، «بهار سخن در انجمن گلستان سعدی تهران»، «در کوی نسیم» و «آوای پرنیان» باقی مانده است. وی پس از بازنشستگی از آموزش و پرورش ناحیه ۲ شیراز در سال ۱۳۷۹ به انجمن کارگاهی باغ شاعران شیراز پیوست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی