[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

بهترین ضدچروک طبیعی در یخچال شماست، روزنامه شیراز نوین

به گزارش نامه نیوز/ برای آنکه پوستی صاف داشته باشید و از چروک‌های پوستتان خلاص شوید از این ماده طبیعی غافل نشوید.
پوست صاف و بدون چروک برای همه یک موضوع دلخواه محسوب می‌شود. به گزارش الودکتر برای آنکه بتوانید با پا گذاشتن به سن از ایجاد چروک روی پوستتان جلوگیری کنید، باید از پوستتان به خوبی مراقبت کنید. برای کُندکردن اثر گذشت زمان روی پوست و حفظ کردن جوانی آن، هرکسی اصولی دارد. ماساژ صورت، استفاده از کرم‌های آرایشی، لایه‌برداری از پوست و... همه برای مبارزه با ایجاد چین و چروک‌ها خوب هستند. اگر وعده‌هایی که تولیدکنندگان محصولات آرایشی به شما می‌دهند همیشه درست نباشد، ضدچروک‌های طبیعی هم وجود دارند که بسیار اثربخش هستند و نیز فراهم کردن آنها آسان است. ویتامین C به صورت خالص، بهترین ضدچروک محسوب می‌شود.
علل به وجود آورنده چروک
در ایجاد چروک صورت، علت‌های گوناگونی وجود دارد. مسئول نگه داشتن قوام پوست کلاژن داخل درمی است. حال به هر علتی در روند کلاژن‌سازی اختلالی به وجود آید می‌تواند باعث چروک پوست گردد. با افزایش سن کلاژن‌سازی دچار وقفه می‌گردد و افراد با سنین بالا پوستی افتاده دارند. اختلالات ارثی در تولید کلاژن در بیماران سندرم مارفان و سندرم اهلر دانلس از این جمله‌اند. در این بیماران پوست به علت نقص در کلاژن‌سازی دچار افتادگی زودرس می‌گردد.
 علاوه بر کلاژن سازی، علت‌های دیگری نیز در ایجاد چروک پوست دخیل‌اند، از جمله: افزایش قـدرت عـضلانی زیر پوست است. افراد عـصبی و اخـمو به عـلت اسـتفاده زیاد از عضلات صورت دچار این حالت می‌شوند و با افزایش قدرت این عضلات چروک زودرس پیدا می‌کنند. افرادی که قـبلاً چاق بوده ولی دچار لاغری می‌شوند به علت از دست دادن چربی زیرپوستی دچار افتادگی پوست می‌شوند و چروک به وجود می‌آید.
 افراد سیگاری به علت از دست دادن چربی زیرپوستی (تغذیه نامناسب و کاهش اشتها) و همچنین نقص در کلاژن‌سازی و علت‌های گوناگون دیگر دچار چروک زودرس می‌شوند.
پوسـت‌های خشـک نسـبت به پوسـت‌های چـرب زودتر دچـار چروک می‌شوند که می‌تواند به دلیل علت زمینه‌ای پوست خشک باشد (عدم نگهداری آب در پوست به دلایل سرشتی). علت‌های دیگری نیز وجود دارد که از حوصله این بحث خارج است.
برای پیشـگیری در ایجاد چروک باید عـوامل ایجاد کننده آن را از بین برد، از جمله: تغـذیه مناسب، مصرف نکردن مواد مخدر و دخانیات، اعصاب آرام و... .
چرا ویتامین C بهترین ضدچروک طبیعی برای پوست است؟
ویتامین C به دلیل خواص آنتی‌اکسیدانی آن، در بسیاری از محصولات آرایشی یافت می‌شود ولی نه همیشه. ویتامین C به پوست کمک می‌کند در مقابل اثرات مضر نور خورشید از خود محافظت کند، تولید کلاژن را بهبود می‌دهد و از ظهور لکه‌های قهوه‌ای پیشگیری می‌کند. هرچند برخی محصولات ضدچروک حاوی مقدار زیادی ویتامین C هستند، با این‌حال شما می‌توانید برای حفظ جوانی پوست، ویتامین C را به طور خالص و روزانه مصرف کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی