[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۸۹
  • دوره جدید

امان از مسئولانی که فقط قول می‌دهند!، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: محمدرضا رستمی یکی از کسانی است که ممکن است به تعویق افتادن المپیک به نفعش تمام شود. او دو رقیب جدی پیش رو دارد و یک سال زمان برای تصاحب دوبنده تیم ملی برای حضور در بزرگ‌ترین آوردگاه ورزش جهان.
این جوان دارابی کشتی را از 9 سالگی شروع کرده و برای پیشرفت بیشتر به شیراز مهاجرت کرده است. مدال‌های طلا، نقره و برنز نوجوانان و جوانان آسیا را کسب کرده و مدال برنز جوانان جهان را هم حدود یک سال پیش به کارنامه درخشان خود افزود.
این روزها را چطور می‌گذرانید؟
این چند وقتی که درگیر کرونا هستیم، ورزش تقریباً تعطیل شده است. چند ماهی می‌شود که سالن‌ها تعطیل شده و ما هم از تمریناتمان خیلی فاصله گرفته ایم. کشتی چون یک ورزش با درگیری بالاست، در شرایط فعلی خیلی خطرناک است. به‌خاطر همین فقط می‌توانیم تمرینات خارج از تشک را انجام دهیم. تمرینات هوازی و وزنه. بعضی روزها که اصلاً تمرین نمی‌کنم و بعضی روزها هم دو با فشار کم و همین‌طور کار با وزنه‌های سبک.
اهل کجایی؟
من متولد شهرستان داراب هستم اما برای پیشرفت در کشتی مجبور شدم به شیراز بیایم. چون در شهرستان‌ها امکانات کم است و فقط تا یک جایی می‌توان رشد کرد. همیشه گفته ام و اینجا هم می‌گویم که مدیون خانواده ام هستم. آن‌ها به‌خاطر من این مهاجرت را انجام دادند و من هم حالا مسئولیت بیشتری دارم. آنها به خاطر من از شهرشان جدا شدند و من هم باید تلاش کنم تا آنها را راضی کنم.
از هم‌دوره‌هایت در داراب، شخص دیگری هم بوده که به اندازه تو پیشرفت کند؟
نه کسی را نداشتیم که به سطح ملی برسد.
وضعیت تحصیلی‌ات به چه شکل است؟
در حال حاضر دانشجوی رشته تربیت بدنی هستم و در دانشگاه آزاد سعادت شهر درس می‌خوانم. اساتید هم با من همکاری می‌کنند، چون تربیت بدنی ارتباط مستقیم با فعالیت‌های من دارد و به همین دلیل اساتید هم کمک زیادی به من می‌کنند که بتوانم درسم را همراه با ورزش حرفه ای ام پیش ببرم.
از افتخاراتت بگو.
در سال 2019 در مسابقات قهرمانی آسیا توانستم دوبنده تیم ملی را بپوشم و همه حریفان را با اقتدار شکست دهم. تقریباً یک ماه پس از آن، در مسابقات جهانی استونی هم عضو تیم ملی بودم و برنز گرفتم. در آن مسابقات در مقابل حریف آذربایجانی دو بر یک شکست خوردم که می‌توانم بگویم ضعف داوری هم در شکست من نقش داشت. کشتی ورزش سختی است و سطح مسابقات جهانی هم بالاست. همه با تمام قدرت می‌آیند و خوب هستند. برای همین است که اکثر بازی‌ها با نتایج نزدیک به پایان می‌رسد.
رقبای ایرانی ات چه کسانی هستند؟
محمدرضا گرایی و امین کاویانی نژاد رقبای اصلی من هستند که البته دوستان خوب من هم به شمار می‌روند. ما در کنار هم تلاش می‌کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم و هر کسی شایسته است، دوبنده تیم ملی را می‌پوشد و دوست داریم بهترین نتیجه را برای کشور به ارمغان بیاورد.
از مسابقات جهانی استونی بیشتر بگو. چه تفاوتی با مسابقات آسیایی داشت؟
به‌نظر من تفاوت زیادی بین مسابقات آسیایی و جهانی وجود دارد. کشورهای اروپایی خیلی خوب دارند کار می‌کنند و حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. سطح مسابقات جهانی استونی واقعاً بالا بود و حساسیت‌های زیادی هم داشت. در نهایت ما با دو طلا و سه برنز به مقام دوم دست پیدا کردیم.
به‌نظر تو تفاوت زیادی بین کشتی ایران و روسیه وجود دارد؟
ما و روسیه همیشه در رقابت هستیم. گاهی مواقع آنها بهترند و گاهی ما. فاصله کمی با هم داریم. به‌نظر من ایرانی‌ها از نظر فنی بسیار خوب هستند اما روس‌ها هم بار فنی بالایی دارند. سخت است بتوان گفت آنها بهترند یا ما.
مسئولان هم کمکی به تو کرده‌اند؟
به‌جز هیئت کشتی استان، بهتر است درباره سایر مسئولین صحبتی نکنم. مسئولانی که فقط قول می‌دهند اما از عمل خبری نیست. البته ما فقط برای بالا بردن پرچم کشورمان تلاش می‌کنیم و می‌خواهیم افتخار کسب کنیم. این چیزها قیمت ندارد، اما ای کاش مسئولان ما یاد بگیرند که وقتی قول می‌دهند، باید به آن عمل کنند.
حرف پایانی.
ابتدا از کادر درمانی تشکر می‌کنم. همچنین از ریاست محترم هیئت کشتی استان، آقای موسایی و تمام مربیانی که تا امروز برایم زحمت کشیده اند کمال تشکر را دارم. از خانواده ام هم باید تشکر ویژه ای کنم. منظورم از خانواده فقط پدر و مادر نیست؛ تمام اعضای خانواده ام برای پیشرفت من تلاش و کمک کرده اند به اینجا برسم. امیدوارم همگی سلامت و سرافراز باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی