[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

سونامی کرونا در ۲۵ استان ، روزنامه شیراز نوین

سونامی کرونا 
در 25 استان 
فوتی‌های کرونا باز هم رکورد زد؛ 229 کشته در یک روز 

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۶۲۵ مورد جدید کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۲۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.
به گزارش ایسنا، دکتر سیماسادات لاری گفت: از روز 30 تیر تا دیروز ۳۱ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۲۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۹۷۷ نفر از آنها بستری شدند. وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۷۸ هزار و ۸۲۷ نفر رسید. وی گفت: متاسفانه در طول این ۲۴ ساعت، ۲۲۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴ هزار و ۶۳۴ نفر رسید. لاری ادامه داد: خوشبختانه تاکنون ۲۴۲ هزار و ۳۵۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. وی افزود: ۳۵۸۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
به گفته وی، تا کنون دو میلیون و ۲۰۱ هزار و ۹۵۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. وی افزود: استان‌های مازندران، فارس، آذربایجان‌های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: همچنین استان‌های تهران، اصفهان، بوشهر، هرمزگان، قزوین، مرکزی، خراسان شمالی، همدان، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند. لاری بر لزوم رعایت اصول سه گانه بهداشتی یعنی فاصله گذاری اجتماعی، شست و شوی مکرر دست‌ها و استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل و حضور در اماکن تجمعی و سربسته تأکید کرد. وی با اشاره به سامانه ۴۰۳۰ ادامه داد: این سامانه با ارائه مشاوره‌های عمومی و تخصصی کرونا به صورت ۲۴ ساعته فعال است و هرگونه سؤال درباره کرونا از جمله تغذیه، سالمندی، مادران باردار و... را می‌توانید با کارشناسان این سامانه در میان بگذارید.
لاری گفت: اگر علائمی از کرونا داشتید با سامانه ۴۰۳۰ تماس بگیرید تا نزدیک‌ترین مرکز بهداشتی ۱۶ساعته را جهت مراجعه به شما معرفی کنند و به این ترتیب از مراجعه شما به بیمارستان‌ها خودداری خواهد شد. در این مراکز ۱۶ ساعته در صورت داشتن علائم در فرد مراجعه کننده، شرایط اخذ تست کرونا وجود دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی