[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۴
  • دوره جدید

۷۶ درصد رتبه برتر جشنواره ملی مجازی از آن فارس شد ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: در جشنواره ملی هر خانواده یک کانون یاریگران زندگی بود که به‌صورت مجازی و به میزبانی اداره پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی آموزش‌وپرورش فارس برگزار شد، شرکت‌کنندگان فارس از مجموع یک هزار منتخب این جشنواره، با کسب 760 مقام اول تا سوم در رشته‌های مختلف، خوش درخشیدند.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین تقدیر از مقام آوران جشنواره مجازی هر خانواده یک کانون یاریگران زندگی، که به‌صورت ویدئو اجلاس برگزار شد، با اشاره میزبانی فارس در این جشنواره ملی، گفت: درمجموع از سراسر کشور 20 هزار و سیصد اثر به دبیرخانه این جشنواره در فارس ارسال شد .
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت: پس از بررسی آثار دریافتی توسط کمیته داوری، بیش از یک هزار اثر در قالب کلیپ و نقاشی و کاردستی و دل نوشته و... به‌عنوان رتبه‌های اول تا سوم کشوری انتخاب شدند.
وی افزود: درمجموع 132 اثر به‌عنوان مقام اول کشوری، 346 اثر به‌عنوان مقام دوم کشوری و 525 اثر نیز به‌عنوان مقام سوم کشوری انتخاب شدند که سهم شرکت‌کنندگان فارس از این مقام‌ها760 مقام برتر شامل 88 مقام اولی، 289 مقام دومی و 383 مقام سوم کشوری در رشته‌های مختلف و 76 درصد کل رتبه‌ها بود.
اسماعیلی توانمندسازی همه‌جانبه دانش آموزان، اولیا و کارکنان در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را از رسالت‌های اصلی آموزش‌وپرورش عنوان کرد و گفت: جشنواره هر خانواده یک کانون یاریگران زندگی، توسط اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش‌وپرورش فارس و در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی خاص این دوران برگزار شده است.
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با تأکید بر لزوم تداوم مباحث آموزشی و توجه به ترویج و فرهنگ‌سازی در زمان شیوع کرونا، گفت: مشارکت خانوادگی در فعالیت‌های آموزشی، ترویجی و فرهنگی از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌هایی است که در اجرای این رسالت بزرگ بسیار تأثیرگذار است و جشنواره ذکرشده نیز در همین راستا به‌صورت مجازی به اجرا درآمد.
وی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و استفاده از ظرفیت‌های مختلف و تبدیل موقعیت‌های مختلف به فرصت در این راستا را از اصلی‌ترین رویکردهای حوزه کاری خود عنوان کرد.
اسماعیلی ضمن تأکید بر نقش خانواده و اهمیت شعار «در خانه بمانیم»، گفت: به‌منظور خلاقیت، نوآوری و اجرای برنامه‌های جذاب و پرکردن اوقات فراغت فعال جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ویروس کرونا، این جشنواره با محورهای «در خانه بمانیم»، عشق‌ورزی در خانواده، تعامل در خانواده، کمک والدین به فرزندان، ایجاد نشاط در خانه، بازی‌های خانوادگی، کمک فرزندان به والدین و برنامه‌ریزی درسی بود که از سوی دانش آموزان، اولیا و کارکنان مورد استقبال بی‌نظیری قرار گرفت.
گفتنی است جایزه و لوح تقدیر مقام‌های اول این جشنواره از طرف مدیرکل اداره امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت متبوع اهدا خواهد شد و لوح تقدیر مقام‌های دوم و سوم نیز با امضای مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس به‌صورت مجازی صادر و در اختیار مقام آوران قرا گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی