[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۴
  • دوره جدید

مدیر مرکز پایش و راهبری منطقه جنوب کشور: مردم با صرفه‌جویی در تأمین برق مشارکت کنند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر، مهدی توکلی مدیر مرکز پایش و راهبری منطقه جنوب کشور (دیسپاچینگ منطقه جنوب) با بیان اینکه افزایش بی سابقه مصرف برق طی روزهای گذشته بیش از حد انتظار بوده است بر لزوم توجه به هوشیاری اجتماعی و مشارکت مردمی برای عبور از روزهای پرمصرف پیش رو تأکید کرد.
مدیر دیسپاچینگ منطقه جنوب کشور با بیان اینکه افزایش دما موجب کاهش میزان بازده نیروگاه‌ها و تجهیزات انتقال و توزیع انرژی برق می‌شود از مشترکین استان‌های فارس و بوشهر درخواست کرد تا برنامه‌های مدیریت مصرف را پر رنگ تر از همیشه مورد توجه قرار دهند. وی با بیان اینکه در تمامی کشورها ظرفیت تولید و انتقال برق به ویژه در فصول پر باری محدود است، موضوع مدیریت مصرف را به عنوان یکی از مهم‌ترین راهبردهای حفظ سرمایه‌های ملی برشمرد و با بیان این نکته که مشترکین یکی از ارکان مهم برنامه ریزی صنعت برق به شمار می‌روند از مردم فهیم استان‌های فارس و بوشهر خواست تا به عنوان صاحبان اصلی صنعت برق از هدر رفت انرژی الکتریکی پیشگیری نمایند.
توکلی با اشاره به اینکه نمودارهای مرکز پایش و راهبری شبکه منطقه نشان می‌دهد که افزایش دما طی روزهای گذشته موجب افزایش بی سابقه مصرف برق شده است، اضافه کرد: این موضوع و همزمانی آن با شیوع ویروس کرونا و تعهد صنعت برق برای تأمین نیازهای در اولویت از جمله بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیازمند همیاری بیش از پیش مشترکین است. مدیر دیسپاچینگ منطقه جنوب کشور ضمن تقدیر از همراهی و همدلی همیشگی مردم منطقه هوشیاری و مسئولیت پذیری اجتماعی را یک راهکار مهم برای تأمین به موقع برق مشترکین صنعت برق برشمرد و از مشترکین درخواست کرد با توجه به افزایش دما طی روزهای آتی با قراردادن دمای کولرهای گازی بر روی ۲۴ درجه، استفاده از دور کند کولرهای آبی و عدم استفاده از وسایل برقی پر مصرف در ساعات اوج بار خادمان صنعت برق در تأمین انرژی مورد نیاز مشترکین یاری رسانند.
توکلی با بیان اینکه ساعات اوج مصرف از ۱۲ظهر تا ۱۸ بعدازظهر است، افزود: شهروندان می‌بایست با حس شهروندی و مسئولیت اجتماعی که برای عبور از روزهای پر مصرف دارند تا حد امکان از وسایل پرمصرف در این ساعات استفاده نکنند و کار با آن را به ساعت‌های بعد موکول کنند و مصرف لوازم غیرضروری خود را باید کاهش دهند.
وی مشارکت مردم را در عبور از روزهای پرمصرف پیش رو بسیار ضروری دانست. بر این اساس از مصرف بیهوده‌ برق باید جلوگیری کرد و به این منظور مردم باید از استفاده‌ هم‌زمان وسایل‌برقی پرمصرف مانند اتو، لباس‌شویی و جاروبرقی در ساعات اوج مصرف خودداری کنند.
مدیر دیسپاچینگ منطقه جنوب کشور افزود: در ایام تابستان استفاده از کولرهای آبی و گازی زیاد است و به همین دلیل باید در مصرف آن به نکاتی توجه کرد. شهروندان باید کولر‌های آبی را روی دور کُند و کولر‌های گازی را روی درجه ۲۴ بگذارند تا صرفه‌جویی در مصرف برق رعایت شود.
توکلی ادامه داد: موارد کوچکی ازسوی شهروندان انجام می‌شود که به نظر در مصرف برق مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما همین موارد کوچک هم می‌تواند در افزایش مصرف برق مؤثر باشد؛ رایانه‌ای که در حالت آماده به کار (stand by) قرار دارد در طول روز و شب مصرف زیادی خواهد داشت؛ هرچند این مصرف کارایی ندارد اما برق مصرف می‌کند. همچنین شارژرهای گوشی که بدون گوشی به پریز برق متصل باشند برق مصرف می‌کنند. شهروندان می‌توانند با رعایت همین نکات کوچک صرفه جویی و مدیریت مصرف را در رفتار روزانه خود اعمال کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی