[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۸
  • دوره جدید

۲۰ درصد کاهش عوارض ساختمانی، تنها تا پانزده مرداد، روزنامه شیراز نوین

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با اشاره به کاهش20 درصدی عوارض و بهای خدمات شهری تا پانزدهم مرداد، شهروندان و فعالان بخش ساختمان را به پرداخت عوارض و بهای خدمات شهری دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت مالی و اقتصادی شهرداری شیراز، محمد هادی هاشم پور با اعلام این خبر، میزان کاهش عوارض و بهای خدمات شهری شهرداری شیراز تا پانزدهم مرداد سال جاری را 20 درصد عنوان کرد و افزود: با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز، شهروندان و فعالان بخش ساختمان می‌توانند در مدت مقرر از این تخفیف استفاده نمایند.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز تغییرات نرخ تورم را از مهم ترین دلایل تغییر نرخ عوارض ساختمانی و بهای خدمات شهری برشمرد و خاطرنشان کرد: با پیش بینی چشم انداز بازار ساختمان و رصد تغییرات تعیین کننده در سال جاری و به منظور تحرک بخشی به بازار ساختمان این فرصت در اختیار متقاضیان قرار گرفته است تا در مهلت باقی مانده برای پرداخت عوارض یا اخذ مجوز و صدور پروانه‌های ساختمانی خود اقدام نمایند.
هاشم پور تصویب لایحه کاهش عوارض و بهای خدمات شهری را یک سیاست محرک برای رونق بخش ساختمان عنوان کرد و افزود: به منظور اعمال سیاست‌های حمایتی و تشویقی جهت پویایی ساخت و سازهای شهری و ارایه تسهیلات لازم در این خصوص مقرر شده چنانچه کلیه مؤدیان نسبت به پرداخت کل بدهی خود تا پانزدهم مرداد سال جاری اقدام نمایند مشمول کاهش 20 درصدی بهای عوارض ساختمانی خواهند شد.
معاون شهردار شیراز صنعت ساختمان را از مهم ترین صنایع مولد و پیشران اقتصادی کشور دانست و افزود: اراده جدی برای بهبود شرایط اقتصادی شهر و عبور از تنگناهای مالی در مجموعه مدیریت شهری شیراز وجود دارد تا با اصلاح فرایندها و اعمال سیاست‌های محرک و تشویقی در جهت بازآفرینی شاخصه‌های اقتصادی شهر و رونق بخشی به سرمایه گذاری در حوزه ساختمان گام بردارند.
هاشم پور با اشاره به اهداف مصوبه کاهش عوارض و بهای خدمات شهری خاطرنشان کرد: این مصوبه دو هدف «اعمال راهکاری تشویقی در جهت احیای صنعت ساختمان» و همچنین «افزایش حجم خدمت رسانی به شهروندان عزیز» را موردتوجه قرار می‌دهد. از این رو تحقق اهداف کلان این سیاست، به نوعی بهره مندی از یک سود مشارکتی برد-برد را برای سازندگان، سرمایه گذاران و فعالان صنعت ساختمان از یک سو و رونق اقتصادی شهر شیراز از سوی دیگر را به ارمغان خواهد آورد تا از این طریق با افزایش منابع درآمدی پایدار، شهرداری بتواند از طریق تزریق نقدینگی و انجام برنامه ریزی‌های بهینه و متناسب با نیاز شهر، ضمن دستیابی به شاخصه‌های رفاه اجتماعی و گسترش مؤلفه‌های توسعه یافتگی شیراز، به گسترش زیرساخت‌های عمرانی- خدماتی و اجرای طرح‌های توسعه ای همت گمارد.
وی ادامه داد: مدیریت شهری شیراز با اعمال سیاست‌های حمایتی و راهکارهای تشویقی همچون کاهش تعرفه‌های ریالی عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی در تسریع این روند گام برمی‌دارد و ضمن تلاش برای برون رفت از چالش‌های اقتصادی شهر، زمینه تحرک و پویایی مجدد بازار ساختمان را فراهم می‌کند. 
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض و بهای خدمات را عامل افزایش راندمان خدمات شهری دانست و افزود: بی شک این مشارکت می‌تواند شهر را ضمن برخورداری از اقتصادی پویا و پایدار، در مسیر دستیابی به شاخصه‌های توسعه یافتگی و همچنین گسترش زیرساخت‌های عمرانی، رفاهی و خدماتی یاری نماید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی