[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

ژله آجیلی مجلسی، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم برای 6نفر
پودر ژله آلوورا: 1 بسته
پودر ژله به طعم دلخواه: 1 بسته
شیر: 1 پیمانه
آجیل دلخواه: به میزان لازم

شاید شما هم این روز‌ها اسم ژله آجیلی، ژله با مغزها یا ژله با مغز آجیل زیاد به گوشتان خورده باشد. این دسر که تقریباً جدید است نوع دیگری از ژله ویترینی است و به سرعت طرف‌داران زیادی هم پیدا کرده؛ چون هم بسیار زیباست و هم مقوی و دوست داشتنی! 
ژله آجیلی مجلسی را با هر آجیلی که دوست داشته باشید، می‌توانید تهیه کنید. فقط کافی‌ست مغز آجیل‌هایی که دوست دارید را تمیز و آماده کنید و در ژله آلوورا قرار دهید. البته دستور ژله آجیلی نکات دیگری هم دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم. اگر قصد تهیه کردن ژله آجیل شب یلدا را دارید، ما در این مطلب، همه نکاتی که به آن نیاز خواهید داشت. از طرز تهیه تا تزیین ژله آجیلی، برای شما عزیزان نوشته‌ایم. امیدواریم لذت ببرید!

طرز تهیه
مرحله اول
قالب ژله مورد نظر را کمی چرب کنید. سپس قالب را به مدت 15دقیقه در فریزر قرار دهید.
مرحله دوم
پودر ژله آلوورا را با یک پیمانه آب جوش ترکیب کنید. بهتر است آن را روی بخار کتری یا سماور و… قرار دهید و به روش بن‌ماری، ژله را حل کنید تا به صورت یکدست مخلوط شود و چیزی از پودر ژله گلوله نشود.
مرحله سوم
نصف پیمانه آب سرد روی ژله بریزید و با هم مخلوط کنید. میزان آبی که با ژله مخلوط می‌کنید، کمی از آنچه در دستور روی بسته‌بندی ژله گفته شده کمتر باشد، بهتر است. با این کار، ژله شما منسجم‌تر و بهتر خواهد شد.
مرحله چهارم
قالب ژله را از فریزر خارج کنید. به اندازه نیم سانت ژله در قالب بریزید و اجازه دهید مدتی در یخچال بماند تا نیم‌بند شود. با این کار روی آجیل‌ها از ژله پوشیده خواهد شد و ژله زیباتری خواهید داشت.
مرحله پنجم
وقتی ژله نیم‌بند شد، آن را از یخچال خارج کنید. به میزان دلخواه آجیل‌ها را روی ژله بچینید. سعی کنید ترکیب رنگ آجیل‌ها را طوری قرار دهید که منظم باشند. اما اگر نظم آن‌ها به هم خورد هم نگران نباشید.
مرحله ششم
با قاشق و کم‌کم، مایع ژله را روی آجیل‌ها بریزید. اگر آجیل‌ها به اطراف قالب چسبیده بودند، آن‌ها را با قاشق جدا کنید و اجازه ندهید به دور قالب ژله نزدیک باشند؛ زیرا در این صورت ژله به خوبی از قالب خارج نمی‌شود. مراقب باشید آجیل‌ها خیلی تکان نخورند و به همان شکل که چیده بودید قرار بگیرند. سپس قالب را در یخچال قرار دهید.
مرحله هفتم
این مرحله را می‌توانید وقتی ژله آجیل بسته شد، شروع کنید. یک بسته پودر ژله به رنگ دلخواه را با نصف پیمانه آب جوش به روش بن‌ماری حل کنید. سپس آن را در دمای محیط قرار دهید تا خنک شود. یک پیمانه شیر که با مایع ژله هم‌دما است، در آن بریزید و با هم مخلوط کنید. توجه داشته باشید که مایع ژله و شیر حتماً هم‌دما باشند، وگرنه شیر می‌بُرد.
مرحله هشتم
قالب ژله آجیلی را از یخچال خارج کنید. مخلوط شیر و ژله را به آن اضافه کنید و دوباره در یخچال بگذارید تا ببندد.
مرحله نهم
پس از اینکه ژله بسته شد، قالب ژله را در قابلمه‌ای پر از آب جوش برای یک تا دو ثانیه نگه دارید سپس قالب را در ظرف سرو برگردانید تا ژله از قالب جدا شود. 
اگر مدت بیشتری ژله در آب جوش بماند، شکل قالب را از دست می دهد و خراب می‌شود.

نکات کلیدی
* ژله‌ای که در زیر ژله آجیلی قرار می‌گیرد، زیبایی آجیل‌ها را بیشتر می‌کند. پس در تهیه آن بهتر از از ژله‌های سفید یا رنگ روشن استفاده شود.
* در مرحله بعدی، به جای ژله رنگی با شیر، می‌توانید از چیزکیک استفاده کنید و چیزکیک آجیلی تهیه کنید که طعم دسر شما را بی‌نظیر و خاص خواهد کرد.
* برای تزیین ژله آجیلی می‌توانید از انواع میوه‌ها مانند موز، ترافل‌های رنگی، سس شکلات و… استفاده کنید. اما روی ژله تزیین نشود، بهتر است؛ چون مانع جلوه آجیل‌ها می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی