[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۷
  • دوره جدید

مجمع خیرین ازدواج تأسیس می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان فارس گفت: در راستای تسهیل شرایط زندگی مشترک برای جوانان، به‌زودی مجمع خیرین ازدواج استان فارس راه‌اندازی می‌شود. به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره‌کل ورزش و جوانان فارس به نقل از برنا، ضمن تبریک فرارسیدن سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) اظهار داشت: شعار امسال هفته ملی ازدواج «ازدواج جوانان با همراهی خیرین» است که با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده اداره‌کل ورزش و جوانان فارس با همکاری خیرین گام‌های مهمی در زمینه ازدواج جوانان و اهدای جهیزیه به زوجین کم‌بضاعت بر خواهد داشت. وی ادامه داد: همزمان با روز آغاز هفته ازدواج که با نام «جوانان، ترویج و تسهیل ازدواج موفق و آسان؛ مشارکت خیران» نام‌گذاری شده، انتخابات مجمع خیرین ازدواج استان فارس برگزارشد.
سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان فارس با ابراز خرسندی از برگزاری این مجمع ابراز داشت: با توجه به سابقه درخشان اعضای مجمع خیران ازدواج استان فارس در فعالیت‌های خیر با تشکیل مجمع از این به بعد جوانان فارسی خدمات مناسب‌تری در زمینه ازدواج آسان و پایدار دریافت می‌کنند. 
حاجی‌زاده سپس بیان کرد: در دومین روز هفته که به‌عنوان جوانان، تشکیل خانواده متعالی براساس سنت‌های الهی نام‌گذاری شده است، کارگاه آموزش آنلاین قبل از ازدواج برای جوانان توسط مراکز مشاوره دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان برگزار می‌شود. وی اضافه کرد: روز سوم هفته ازدواج روز جوانان، ازدواج، تقویت و ترویج سبک زندگی اسلامی‌ایرانی نام دارد که در این روز از زوجی که با کمترین هزینه زندگی مشترک خود را آغاز کرده‌اند، تقدیر می‌شود. سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان استان فارس تصریح کرد: روز جوانان، فرهنگ‌سازی مشاوره ازدواج، انتخاب آگاهانه چهارمین روز هفته ازدواج است که در این روز ضمن دیدار از یک مرکز مشاوره دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان، نشست تخصصی با مدیران مراکز مشاوره برگزار می‌شود.
حاجی‌زاده ادامه داد: روز پنجم هفته ازدواج روز جوانان، ترویج ارزش‌های متعالی و سنت‌های پسندیده ازدواج نام‌گذاری شده است که در این روز کارگاه آموزشی آنلاین در این زمینه با حضور جوانان برگزار می‌شود.
 وی خاطرنشان کرد: در روز ششم هفته ازدواج یعنی روز ازدواج، فرزندآوری، جامعه جوان، سالم، پویا و بالنده کارگاه ازدواج آنلاین برای زوجین جوان برگزار می‌شود. سرپرست اداره‌کل ورزش و جوانان استان فارس سپس از برگزاری نشست ستاد ساماندهی ازدواج با حضور استاندار فارس و مدیران همزمان با روز هفتم هفته ازدواج که به نام جوانان، حفظ سنت‌ها و ارزش‌های اسلامی، عفاف، تحکیم بنیان خانواده ثبت شده است، خبر داد. 
حاجی‌زاده همچنین ارائه خدمات رایگان مشاوره‌ای با موضوعات ازدواج آگاهانه و بهنگام در طی هفته ازدواج توسط مراکز مشاوره، ساخت انیمیشن با موضوع خانواده، رونمایی از کتاب 100 پرسش و 10 پاسخ در زمینه ازدواج را از دیگر برنامه‌های ستاد ازدواج استان فارس اعلام کرد. وی تأکید کرد: برنامه‌های هفته ازدواج در سراسر استان فارس با رعایت نکات بهداشتی و به‌منظور آگاه‌سازی هرچه بیشتر جوانان برای انتخاب آگاهانه برگزار می‌شود. در تقویم جمهوری اسلامی، از اول ذی‌الحجه (یکم مرداد) تا 7 ذی‌الحجه که همزمان با پیوند آسمانی حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه(س) است، به عنوان هفته ازدواج نام‌گذاری شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی