[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

رقابت تعاونی‌ها در جشنواره پانزدهم ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس از برگزاری ثبت نام پانزدهمین جشنواره تعاونی‌های و انتخاب الگوهای برتر بخش تعاون استان فارس در راستای شناسایی، ترویج و توسعه فرهنگ تعاون و نهادینه کسب و کارهای موفق خبر داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، سهراب مختاری، با بیان اینکه جشنواره تعاونی‌های برتر در سال جاری با امکان ثبت نام در ۲۲ گرایش شرکت‌های تعاونی، اتحادیه‌های شرکت‌های تعاونی و اتاق تعاون با هدف «رتبه بندی و اعتبارسنجی تعاونی‌ها» با استفاده از سامانه جامع و هوشمند تعاونی‌ها شروع خواهد شد، ابراز کرد: تعاونی‌ها جهت ورود به این رقابت و شرکت در جشنواره می‌بایست اطلاعات کامل تعاونی خود و سایر مشخصات مربوط را در سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون از طریق سایت
https://taavoni.mcls.gov.ir وارد نمایند.
مختاری گفت: امتیاز و رتبه بندی مربوط به تعاونی‌هایی که اطلاعات را در سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون وارد کرده باشند بعد از تاریخ 9/5/99 از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد. وی با بیان اینکه مهلت ارسال مدارک تا نهم مردادماه است، خاطرنشان کرد: تعاونی‌هایی که به امتیاز و رتبه کسب شده معترض باشند، جهت تکمیل مدارک مجدداً به شناسنامه شاخص‌ها و پرسشنامه تعاونی‌های برتر دسترسی پیدا خواهند کرد. مختاری با اشاره به برگزاری مراسم‌های استانی و کشوری تعاونی‌های برتر به صورت حضوری یا مجازی در هفته تعاون (۱۳ الی ۱۹ شهریورماه سال ۹۹) ابراز کرد: الزامات شرکت‌های تعاونی برای پذیرش اولیه در جشنواره شامل تعاونی فعال و در حال بهره برداری با دارا بودن حداقل ۳ سال فعالیت، مثبت شدن تراز مالی شرکت تعاونی در ۳ سال اخیر و همچنین برگزاری مجامع قانونی و رعایت قواعد حقوقی الزامی برای شرکت‌های تعاونی، انجام شده باشد. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس ادامه داد: همچنین عدم محکومیت قضایی موثر در مورد تعاونی در ۳ سال اخیر، درج مدارک تحصیلی اعضای محترم هیئت مدیره شرکت تعاونی در سامانه، درج مستندات قانونی مرتبط با امور مالیاتی و بیمه تأمین اجتماعی شرکت تعاونی در سامانه بخشی از دیگر قواعدی است که باید برای شرکت در جشنواره رعایت شود.
مختاری افزود: همچنین بایستی گواهی نامه‌های مرتبط با نوع فعالیت شرکت تعاونی در سامانه بارگذاری شده باشد و این گواهی نامه‌ها مرتبط با ۳ سال اخیر باشد.
وی افزود: لازم است که صورت‌های مالی و آخرین تغییرات اساسنامه شرکت تعاونی در سامانه جامع و هوشمند تعاونی‌ها بارگذاری شده باشد و تصاویر واضح محصولات و خدمات شرکت تعاونی در سامانه بارگذاری شده باشد.
مختاری در خصوص مراحل و روند اجرایی جشنواره تعاونی‌های برتر در سال جاری گفت: ثبت نام تعاونی‌ها در سامانه جامع و هوشمند تعاونی‌ها وتکمیل مدارک و مستندات، اعتبارسنجی و رتبه بندی تعاونی‌ها بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه و انتخاب تعاونی‌های واجد شرایط دارای بالاترین رتبه و اعتبار برای بازدید میدانی در راستای انتخاب «تعاونی برتر استانی» نیز برای شرکت در جشنواره باید 
رعایت شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی