[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

آموزش‌های مجازی فرهنگسراهای شهرداری شیراز آغاز شد، روزنامه شیراز نوین

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز از آغاز آموزش‌های مجازی در فرهنگسراها در قالب طرحی با عنوان «شهرآموز» خبر داد. به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، دکتر مرتضی جعفری با یادآوری محدودیت‌های گسترده ایجاد شده در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در دوران شیوع کرونا گفت: در 9 ماهه سال 1398 بیش از 800 هزار نفر ساعت از کارگاه‌های آموزشی فرهنگی، هنری و ورزشی فرهنگسراهای شیراز بهره بردند؛ اما متأسفانه همه‌گیری ویروس کرونا فرصت ارائه این خدمات گسترده را به شهروندان در فضای حقیقی از بین برد.
 وی افزود: گرچه رویدادهایی همچون نوروز، هفته شیراز، ماه مبارک رمضان، بزرگداشت ملاصدرا، دهه کرامت و... در شبکه‌های اجتماعی اجرا و با استقبال غیرمنتظره‌ای از سوی شهروندان مواجه شد، باید برای حوزه آموزش و اوقات فراغت جوانان و نوجوانان که از وظایف مراکز فرهنگی است، تدابیری اندیشیده می‌شد که پروژه «شهر آموز» در همین راستا برنامه‌ریزی‌شده است.
معاون شهردار شیراز با بیان اینکه در پروژه «شهرآموز» بیش از 50 عنوان آموزشی، فرهنگی و هنری تعریف ‌شده است، خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های لازم برای این آموزش‌ها در چهار فرهنگسرا به‌صورت برخط (آنلاین) با محورهای «قرآن و معارف اسلامی»، «موسیقی و هنرهای تجسمی»، «ادبیات»، «مشاوره خانواده» و «آفرینش‌های هنری خانگی» فراهم ‌شده است. 
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز افزود: هزینه کلاس‌های آموزشی در سازمان فرهنگی 70 درصد کمتر از آموزشگاه‌های رسمی است، ضمن اینکه در آموزش‌های مجازی 30 درصد تخفیف نیز برای شهروندان در نظر گرفته‌شده است. 
معاون شهردار شیراز با بیان اینکه آموزش‌های مجازی در صورت راه‌اندازی فرهنگسراها نیز ادامه می‌یابد، گفت: شیوع بیماری کرونا موجب شد امکان‌های ناآزموده‌ای در حوزه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی و اجتماعی فراهم شود که لزوم بهره‌برداری از ظرفیت‌های فضای مجازی را بیش‌ازپیش نمایان کرد. دکتر جعفری ادامه داد: شهروندان می‌توانند برای آگاهی از جزئیات عناوین آموزشی و نیز نام‌نویسی در کلاس‌ها که تا تاریخ هشتم مردادماه ادامه خواهد یافت، به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگی شهرداری به آدرس Farhangi.shiraz.ir مراجعه نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی