[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۶
  • دوره جدید

موج دوم شیوع کرونا آباده را قرمز کرد، روزنامه شیراز نوین

 گروه شهرستان‌ها، آباده، کریم آمالی
 فرماندار آباده در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان گفت: متأسفانه آمار مبتلایان بستری شده و همچنین مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در شهرستان آباده روندی صعودی یافته و هم اکنون این شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد. نیک مرام با اشاره افزایش شمار مبتلایان به کرونا در شهرستان آباده افزود: از مجموع 3 هزار تست انجام شده کرونا در شهرستان آباده، تاکنون پاسخ 305 مورد آن مثبت بوده و تعداد فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در این شهرستان به 8 نفر رسیده است. وی با اشاره با مصوبات ستاد مدیریت بحران شهرستان آباده در خصوص برگزاری مراسم‌های جشن و عزا در این شهرستان گفت: برگزاری هرگونه مراسم عقد و عروسی و عزای رسمی در تالارها، منازل مسکونی و باغ‌ها در شهرستان آباده تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و تالارهای شهرستان نیز تا اطلاع ثانوی برای برگزاری مراسم تعطیل خواهد بود و طبق مصوبه ستاد مدیریت بحران شهرستان هیچ اطلاعیه ترحیم یا کارت عروسی در شهرستان چاپ و منتشر نمی‌شود. نماینده عالی دولت در آباده اظهاداشت: تا اطلاع ثانوی کلیه سالن‌های مطالعه کتابخانه‌ها، آرایشگاه‌های زنانه، سالن‌های ورزشی سرپوشیده، کافی‌شاپ، پارک‌ها و شهربازی، در شهرستان آباده تعطیل خواهند بود و همچنین رستوران‌ها، فست فودها و بستنی بندی‌ها صرفاً به‌صورت بیرون بر مجاز به فعالیت هستند. این مقام مسئول افزود: آرایشگاه‌های مردانه نیز موظف به فعال‌سازی سیستم نوبت دهی غیرحضوری هستند و ورود بیش از یک شخص در آن واحد به آرایشگاه ممنوع است.
نیک مرام با تأکید مجدد بر استفاده از ماسک در سطح ادارات و اصناف اظهار کرد: کلیه متقاضیان برای ورود به ادارات و دریافت خدمات دولتی لازم است که از ماسک استفاده کنند و در غیر این صورت از ارائه خدمت به آنها جلوگیری می‌شود. فرماندار آباده افزود: به فروشگاه‌های بزرگ، دفاتر پیشخوان و کارگزاران دفاتر بیمه در شهرستان آباده تذکر داده شده است و ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی خواهند بود و در غیر این‌صورت مطابق قانون برخورد می‌شود. نیک مرام ادامه داد: همچنین واحد‌های صنفی واقع در پاساژها و مجتمع‌های تجاری شهرستان تنها در بازه زمانی 9 صبح تا 8 شب منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت می‌باشند. وی در خصوص فعالیت اصناف در شهرستان آباده اظهار کرد: کلیه واحدهای صنفی در این شهرستان ملزم به استفاده از ماسک و رعایت پروتکل بهداشتی توسط فروشنده و مشتری خواهند بود و در صورت مشاهده عدم رعایت این موضوع ضمن تشکیل پرونده با واحد صنفی متخلف برخورد می‌شود.
فرماندار آباده در پایان تصریح کرد: مهار این بیماری بستگی به اراده و همکاری مردم دارد و در این راستا خواستار آن شد که مردم از هرگونه مسافرت، حضور در میهمانی‌ها و خروج از خانه برای کارهای غیرضروری پرهیز کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی