[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

کتاب و مستند زندگی شهید دوران تهیه می‌شود، روزنامه شیراز نوین

عباس حاجی زاده در دیدار با جلیل دوران مربی تیم ملی فوتسال ایران و برادر شهید عباس دوران با اشاره به جایگاه خاص این شهید بزرگوار گفت: کتاب و مستند زندگی شهید عباس دوران توسط یکی از سازمان‌های مردم نهاد اداره کل ورزش و جوانان فارس تهیه و تدوین می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز، عباس حاجی زاده در دیدار با جلیل دوران مربی تیم ملی فوتسال ایران و برادر شهید عباس دوران با اشاره به جایگاه خاص این شهید بزرگوار گفت: کتاب و مستند زندگی شهید عباس دوران توسط یکی از سازمان‌های مردم نهاد اداره کل ورزش و جوانان فارس تهیه و تدوین می‌شود.
وی افزود: رشادت شهید عباس دوران تا جایی است که رهبر معظم انقلاب درباره او فرمودند: اگر ماجرای شهید دوران را در کتاب‌ها خوانده بودیم یا امروز هرکس می‌خواند، احتمال می‌داد که افسانه باشد.
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان فارس ادامه داد: زنده نگه داشتن نام شهدا و همچنین الگوبرداری از زندگی آنان به همراه شناساندن قهرمانان ملی به نسل جوان باید همواره مورد توجه باشد که اداره کل ورزش و جوانان فارس در راستای برنامه‌های خود در بخش جوانان حتما به این مورد ویژه توجه می‌کند.
وی بیان کرد: باب شهادت همیشه باز است و می‌بینیم امروز جوانانی که حتی دوران دفاع مقدس را ندیده اند در عرصه‌های دیگری جان خود را فدای اسلام و وطن می‌کنند که شهدای مدافع حرم از جمله شاخص ترین آنان هستد.
عباس حاجی زاده در بخش دیگری از سخنانش گفت: جلیل دوران برادر کوچک‌تر شهید عباس دوران به عنوان یکی از پیشکسوتان ورزش فارس نیز همواره برای فارس و کشور افتخار آفرین بوده است و به شکلی دیگر برای سربلندی کشور تلاش کرده که کسب عناوین مختلف به همراه تیم ملی فوتسال ایران به عنوان مربی از آخرین افتخارآفرینی‌های وی است که ما وظیفه داریم قدرشناس پیشکسوتان ورزش هم باشیم.
در دیدار عباس حاجی‌زاده با جلیل دوران پیشکسوت ورزش فارس و برادر شهید عباس دوران که به مناسبت سالگرد شهادت این شهید بزرگوار انجام شد، مجید اسماعیلی مسئول واحد ایثارگران اداره کل ورزش و جوانان فارس، غلامعلی طفیونی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز و کاووس عباسی رئیس هیئت فوتبال فارس وی را همراهی می‌کردند.
هنگامی که در تیر ۱۳۶۱ خورشیدی صدام حسین رئیس رژیم بعث عراق برای میزبانی از اجلاس سران عدم تعهد آماده می‌شد و گفته بود که هیچ خلبان ایرانی جرئت نزدیک شدن به آسمان بغداد برای برهم‌زدن اجلاس را ندارد، عباس دوران مأموریت یافت تا عملیاتی را برای جلوگیری از تشکیل کنفرانس سران غیرمتعهدها در عراق انجام دهد.
این عملیات با هدف بمباران پالایشگاه «الدوره» بغداد، نیروگاه اتمی بغداد و پایگاه الرشید یا ساختمان هتل اجلاس عدم تعهد بود که این عملیات با موفقیت انجام شد. در این عملیات موفق هواپیمای ایرانی مورد اصابت چند گلوله ضدهوایی قرار گرفت. خلبان کابین عقب دستگیره خروج اضطراری را کشید و از جنگنده خارج شد اما عباس دوران با صرف نظر کردن از خروج اضطراری، هواپیمای (اف ۴) صدمه‌ دیده خود را که در آتش می‌سوخت، با هدف ناامن جلوه دادن شهر بغداد، به هتل محل برگزاری هفتمین دوره اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها کوبید و مانع از برگزاری این اجلاس در عراق شد و خودش به دیدار معبود شتافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی