[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

ایران و عراق به سمت هم‌گرایی پیش می‌روند ، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه برخی از سلطه‌گران به دنبال جداکردن کشورهای مسلمان هستند، گفت: افزایش تعاملات بین ایران و عراق نقش بسزایی در همگرایی، وحدت و رشد مشترک دارد.
ابراهیم عزیزی در گفت‌وگو با خانه‌ملت، با اشاره به سفر نخست وزیر عراق به ایران، گفت: ایران و عراق مراودات زیادی در حوزه‌های تجاری، اقتصادی، بازرگانی و مذهبی داشتند و بر پایه مشترکات بین دو کشور در تلاشیم تا از ظرفیت‌های موجود استفاده و به سمت هم‌گرایی پیش رویم.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: در فضای نظام بین‌الملل، بسیاری از سلطه گران دنبال جدا کردن کشورهای مسلمان هستند؛ بنابراین افزایش تعاملات بین ایران و عراق نقش بسزایی در همگرایی، وحدت و رشد مشترک دارد.
عزیزی با تأکید بر افزایش ارتباط دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت عراق، تصریح کرد: ملت و دولت عراق باید از ظریف بی نظیر ایران استفاده کنند. رفت‌وآمد مقامات ایرانی و عراقی نیز می‌تواند تقویت‌کننده این نگاه باشد و کاستی‌های ارتباطی بین دو کشور را به حداقل برساند.
وی با اشاره به دیدگاه کمیسیون امنیت ملی مجلس مبنی بر تقویت مشترکات و هماهنگی بیشتر بین ایران و عراق، گفت: برخی معتقدند که نخست‌وزیر عراق دنبال موضوع میانجی‌گری بین ایران و عربستان است، این امر متداول و مرسومی بین دولت‌هاست و در نظام بین‌الملل پذیرفته شده است.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نخست‌وزیر عراق اگر احساس می‌کند برای برون‌رفت از مشکلات منطقه و مشترکات بین ایران و عراق می‌تواند برخی فاصله را کم و کشورها را به سمت هم‌گرایی ببرد، می‌تواند کمک کند؛ منتها ایران اسلامی همیشه سیاست خارجی خود را برپایه عزت، حکمت و مصلحت تنظیم کرده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: هر کشوری باید برای برقراری روابط با جمهوری اسلامی این سه اصل را موردتوجه قرار دهد. ایران قدرتمند و توانمند صرف نظر از برخی مشکلات اقتصادی دارای پیشینه تاریخی و تمدن هزارساله است؛ لذا هر دستی که به سمت ما دراز شود، آن را به گرمی می‌فشاریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی