[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۶
  • دوره جدید

استرداد کارخانه‌های توقیفی ، روزنامه شیراز نوین

عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس با فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی دیدار کرد که دستاورد این دیدار، تبیین مشکلات و همچنین موافقت وزیر با گره‌گشایی مشکلات واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذاری استان بود. به گزارش دریافتی شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، استاندار فارس در زمینه مسائل مطرح شده در این دیدار که با حضور جمعی از فعالان اقتصادی، مسئولان اقتصادی و بانکی فارس و مسئولان اتاق بازرگانی این استان در تهران برگزار شد گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده برای تسهیل و رفع موانع تولید در واحدهای تولیدی استان، موضوع تأمین تسهیلات برای کارخانه کاشی حافظ و توسعه خط دوم این کارخانه در این دیدار بحث و بررسی شد.
رحیمی افزود: موضوع برگشت کارخانه‌هایی که بانک‌ها تملک کرده‌اند به مالکان یا سرمایه‌گذاران جدید از دیگر مباحثی بود که در جلسه با وزیر امور اقتصادی و دارایی مطرح شد که مورد موافقت قرار گرفت.
وی ادامه داد: از آنجا که افزایش اختیارات بانک‌ها در زمینه پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش و سرمایه ثابت سبب کاهش بوروکراسی اداری، تمرکززدایی و تسریع در روند امور مربوط به تولید خواهد شد، که با این افزایش اختیارات نیز موافقت شد. استاندار فارس ابراز امیدواری کرد که این اقدام گامی مؤثر در زمینه رفع موانع پیش روی تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران در استان باشد.
رحیمی افزود: تأمین ارز کالاهای وارداتی به عنوان ماده اولیه و همچنین بازگشت ارز ناشی از صادرات از دیگر موضوعاتی بود که در این دیدار به آن پرداخته شد که رفع مشکلات این حوزه نیز مورد موافقت وزیر قرار گرفت. استاندار فارس گفت: بازگشت ارزش افزوده این صادرات به استان سبب تسهیل در امر سرمایه‌گذاری خواهد شد.
رحیمی افزود: با توجه به تأثیر بازگشت ارزش افزوده تعدادی از شرکت‌ها و کارخانه‌های مستقر در استان، با توجه به موافقتی که در دیدار با وزیر امور اقتصادی و دارایی حاصل شد، به‌زودی شاهد بازگشت ارزش افزوده این شرکت‌ها به استان خواهیم بود. استاندار فارس بیان کرد: از دیگر مواردی که در این دیدار پیگیری شد بحث تأمین اعتبار لازم برای تکمیل ساختمان گمرک در منطقه ویژه اقتصادی شیراز و احداث یک مرکز گمرکی در یکی از شهرستان‌های مهر و لامرد بود. همچنین در دیدار استاندار فارس با رئیس سازمان هلال احمر کشور، موضوع احداث مرکز پشتیبانی عملیات شامل آشیانه هلی‌کوپتر و انبارهای امدادی در زمینی به مساحت ۶ هکتار مطرح شد.
استاندار فارس درباره این دیدار گفت: از آنجا که استان فارس از نظر تعداد و تنوع حوادث از استان‌های حادثه‌خیز کشور محسوب می‌شود و هم‌اینک ۱۰ شهرستان تازه تأسیس استان از داشتن شعبه هلال احمر محروم هستند، در این دیدار پیگیری لازم برای صدور مجوز تأسیس جمعیت هلال احمر در شهرستان‌های بوانات، کوار، سروستان، پاسارگاد، کوه چنار، بختگان، زرقان، بیضا، خفر و سرچهان انجام شد.
رحیمی گفت: راه اندازی مرکز فرماندهی عملیات امداد و نجات هلال احمر در استان از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد موافقت قرار گرفت. استاندار فارس در سفر خود به تهران، دیدارهایی نیز در حوزه‌های سیاسی و امنیتی با معاون سیاسی و امنیتی، معاون پارلمانی و معاون هماهنگی وزیر کشور داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی