[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۳
  • دوره جدید

زمین، مُسکن مسکن است ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس تأکید کرد که تأمین زمین ارزان قیمت مهم‌ترین عامل برای کاهش قیمت مسکن است و تأمین این نیاز را منجر به سرعت گرفتن چرخه تولید مسکن دانست.
عنایت الله رحیمی در جلسه طرح اقدام ملی مسکن استان فارس با بیان اینکه تأمین زمین ارزان قیمت مهم‌ترین عامل برای کاهش قیمت مسکن و رفع نیاز اولیه به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: با وجود زمین ارزان قیمت روال ساخت مسکن تسریع می‌شود و این چرخه حتی فارغ از طرح اقدام ملی نیز کارکرد دارد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، رحیمی خواستار تسریع در روند اجرایی طرح ملی مسکن شد و گفت: تأمین مسکن نباید موضوعی عادی تلقی شود و جا دارد تا متولیان امر نسبت به رفع موانع اجرایی آن غیرمعمول عمل کنند. استاندار فارس با هدف تسریع در تأمین زمین مورد نیاز برای طرح اقدام ملی مسکن، دستور بازگشت زمین‌های غیر فعال در اختیار دستگاه‌های اجرایی را صادر کرد و اظهار داشت: زمین‌های در اختیار دستگاه‌های اجرایی در صورت عدم بهره برداری لازم، به طرح اقدام ملی مسکن اختصاص خواهد یافت. رحیمی همکاری تمامی دستگاه‌‌های اجرایی در معرفی املاک مازاد را از اولویت‌های این طرح عنوان کرد و گفت: هریک از دستگاه‌های اجرایی حداقل باید نسبت به معرفی یک ملک مازاد برای اجرای طرح ملی مسکن اقدام کنند.
استاندار فارس با بیان اینکه تأمین مسکن مسئله اصلی کشور و متأثر از بوروکراسی اداری و نقدینگی و التهاب‌هاست، تأکید کرد: عوامل مؤثر بر تقاضا و عرضه در این حوزه را باید بشناسیم تا موفق به برقراری تعادل شویم و در این راستا می‌بایست دستگاه‌های متولی دید وسیع تری داشته باشند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی