[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۴
  • دوره جدید

بازدید میدانی از پروژه‌های ترافیکی سطح شهرداری منطقه هفت، روزنامه شیراز نوین

معاون حمل و نقل ترافیک و رئیس اداره هماهنگی امور معاونت‌ها و مناطق به همراه شهردار منطقه هفت از پروژه‌های هندسی ترافیکی در سطح منطقه بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت، سعید معصومی در بازدید میدانی از پروژه‌های ترافیکی سطح منطقه که با حضور معاون حمل و نقل ترافیک، رئیس اداره هماهنگی امور معاونت‌ها و مناطق، معاون خدمات شهری منطقه هفت و کارشناسان انجام گرفت، افزود: در سال 98 بیش از 14 طرح هندسی ترافیکی با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان مازاد بر اقدامات معاونت حمل و نقل ترافیک در سطح منطقه هفت انجام گرفت که در سال جاری نیز در سطح منطقه همین تعداد پروژه ترافیکی تا پایان سال اجرا خواهد شد. این مقام مسئول با بیان این مطلب که اجرای طرح‌های هندسی ترافیکی در جهت روان تر شدن ترافیک و ایمن تر شدن معابر انجام گرفته است، تصریح کرد: با توجه به اهمیت ایمنی در شهر‌ها تلاش کردیم تا با اجرای طرح‌های هندسی در بحث آرام سازی و اصلاح هندسی ترافیکی و افزایش ایمنی به بحث انسان محوری و بهسازی معابر نیز توجه ویژه ای شود تا شهروندان به راحتی بتوانند در سطح شهر تردد نمایند.
معصومی افزود: مسئله ترافیکی یک خاستگاه اجتماعی است و شهروندان نیز باید ضوابط و قوانین را رعایت کنند تا بتوانیم در کنار اجرای پروژه‌ها و اقدامات ترافیکی تردد بهتری در سطح شهر شاهد باشیم. شهردار منطقه هفت ادامه داد: شهرداری منطقه هفت همزمان در اجرای طرح‌های هندسی در جهت تردد ایمنی خودروها و تردد ایمنی دوچرخه سواران و پیاده روها، همسطح سازی منهول‌ها و دریچه‌های دال فلزی و رفع موانع در گذر‌ها را در دستور کار قرار داده است تا شهروندان میل و رغبت بیشتری به پیاده روی داشته باشند و باعث افزایش سرانه سلامتی در سطح منطقه هفت نیز گردد.
زوربخش معاون حمل و نقل ترافیک نیز در بازدید دیروز گفت: با توجه به پهنه وسیعی که از نظر شبکه معابر در سطح منطقه هفت شاهد هستیم، اقدامات ترافیکی شاخص و بسیار مناسب و استانداردی که تکمیل کننده پروژه‌های فعلی هستند در سطح منطقه هفت اجرا شده است که امیدواریم با افتتاح این پروژه‌ها شاهد ترافیک روان تر و ایمنی بیشتر در سطح منطقه باشیم. وی با بیان این مطلب که عمدتاً طرح‌های هندسی ترافیکی و اجرای مسیر‌های دوچرخه سواری و ایجاد گذرهای ایمن در سطح منطقه در جهت تحقق شعار انسان محوری احداث شده است، تصریح کرد: زیرساخت‌های شهری و اقداماتی که شهرداری شیراز در جهت تأمین ایمنی عبور و مرور تمامی استفاده کنندگان اعم از عابران پیاده و یا سرنشینان خودروها در نظر می‌گیرد، مستلزم مشارکت شهروندان عزیز و قانون مدار شیرازی است که امیدوارم با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی شاهد حذف کامل تصادفات منجر به جرح یا فوت و همچنین تصادفات مالی باشیم. خانم گل دهان، رئیس اداره هماهنگی امور معاونت‌ها و مناطق نیز در این بازدید گفت: با توجه به تأثیر مسائل ترافیکی و حمل و نقل در ارتقای زندگی شهروندان لزوم توجه به این حوزه بیشتر احساس می‌شود و این موضوع در بازدید‌های میدانی که انجام می‌گیرد در سطح مناطق نمود پیدا کرده و به وضوح مشاهده می‌شود. وی ادامه داد: در بازدید میدانی از پروژه‌های هندسی ترافیکی در سطح منطقه هفت نیز به خوبی به این امر توجه شده است و عمده مسائل ترافیکی از نزدیک در این بازدید مورد بررسی قرار گرفت که در همان محل تصمیمات و راهکارهایی نیز ارائه شد. گل دهان تصریح کرد: احداث بالغ بر 9 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در سطح منطقه هفت از جمله اقدامات بسیار مناسب و حائز اهمیت است که با اجرای این مسیرها تحقق زندگی پیاده در شهر و شعار انسان محوری نیز نمود پیدا کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی