[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۶
  • دوره جدید

۲۲میلیارد دلار ناپدید شد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق بازرگانی فارس با بیان اینکه به بهانه تخصیص ارز دولتى، دست کم 22 میلیارد دلار ارز این کشور در شرایط تحریم ناپدید شده است، گفت: برخلاف رئیس جمهور که معتقد است ارز متعلق به دولت است، معتقدم ارز متعلق به کشور و مردم است. جمال رزاقى در گفت و گو با ایلنا، گفت: دولت باید تخصیص ارز 4200 تومانى را به دلیل فسادها و رانت هاى انجام شده قطع کند، اما به جاى تخصیص آن منابع به عنوان کوپن، باید به همان میزان بر دستمزد جامعه کارگرى و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستى بیفزاید.
وی با بیان اینکه اتاق بازرگانى نسبت به تخصیص ارز 4200 تومانى اعتراض جدى داشته و دارد، افزود: ما معتقدیم ارز دولتى جز فساد نتیجه‌اى در بر نداشته است.
رئیس اتاق بازرگانى فارس در ادامه با اشاره به مصوبه اخیر مجلس درباره جلوگیرى از تخصیص ارز دولتى و اعطاى کوپن به خانوار نیازمند تصریح کرد: معتقدم به جاى اعطاى کوپن، باید مابه ازاى ارز دولتى و ارز آزاد به عنوان یارانه دستمزد به اقشار حقوق بگیر و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستى پرداخت شود.
جمال رازقى با بیان اینکه در سیستم کوپنى نیز فساد ایجاد مى شود، خاطرنشان کرد: چراکه در چرخه توزیع کالاهاى کوپنى نیز فساد به بار مى‌آید.
 رازقى با تأکید بر اینکه طرح کوپنى شدن کالا و دارو به سود اقشار نیازمند نیست، خاطرنشان مى‌کند: باید از هر اقدامى که مى‌تواند منجر به ایجاد فساد شود، 
جلوگیرى شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی