[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

آیا روغن زیتون پوست را سفید می‌کند؟، روزنامه شیراز نوین

بهداشت‌نیوز/ روشن کردن پوست به معنی روشن شدن لکه‌های پوست است. روشن کننده‌های پوستی سفید کننده پوست، پاک کننده پوستی، کرم‌های محو کننده و کرم‌های سفید کننده نامیده می شوند.
اول، بگذارید ببینیم چه چیزی باعث تقویت مؤثر پوست می‌شود. کرم‌های نرم کننده پوست به طور معمول در سطح یا در لایه بالایی پوست عمل می‌کنند. سفید کننده‌های پوستی با یک یا دو روش کار می‌کنند:
1. رنگدانه پوست را کاهش می‌دهد
ملانین رنگدانه در پوست است. هرچقدر ملانین بیشتر باشد، رنگ پوست تیره‌تر می‌شود. ملانین توسط سلول‌ها در پوست به نام ملانوسیت‌ها ساخته می‌شود. کرم‌های روشن کننده روند تولید ملانین را آهسته کرده یا متوقف می‌کند.
روشن کننده‌های پوست دائمی نیستند. این به این علت است که ملانوسیت‌های جدید رشد می‌کنند و پوست در طول زمان تجدید می‌شود.
2. افزایش لایه‌برداری پوست
ریزش سلول‌های پوستی مسن‌تر کمک می‌کند پوستی که در اثر آفتاب آسیب دیده، روشن شود. لایه‌برداری طبیعی پوست با افزایش سن کاهش می‌یابد. برخی روشن کننده‌های پوست با سرعت بخشیدن به لایه‌برداری پوست عمل می‌کنند. این مسئله منجر به گردش بیشتر سلول‌های پوستی می‌شود، به طوری که سلول‌های سبک‌تر روی سطح پوست ظاهر می شوند.
سفیدکننده‌های پوست و کرم ضدآفتاب
روشن کننده‌های پوستی ممکن است حاوی ضدآفتاب باشند تا از پوست در برابر آسیب آفتاب و برنزه شدن محافظت کنند. مواد تشکیل دهنده‌ای که اشعه ماوراءبنفش (UV) خورشید را مسدود می‌کنند شامل موارد زیر هستند: اکسید روی، دی اکسید تیتانیوم.
روغن زیتون چیست؟
روغن زیتون از میوه درخت زیتون می‌آید. روغن از زیتون فشرده شده به دست می‌آید. همه روغن‌های زیتون یکسان نیستند. این فرایند بر مقدار چربی‌های سالم و مواد مغذی در روغن زیتون تأثیر می‌گذارد. حتی بر طعم تأثیر می‌گذارد.
روغن زیتون فوق‌العاده خالص (EVOO) به صورت سرد فشرده می‌شود. این بدان معنی است که زیتون بدون استفاده از مواد شیمیایی یا گرما فشرده می‌شود.
روغن زیتون تصفیه شده اغلب به عنوان «روغن زیتون» برچسب‌گذاری می‌شود. ممکن است روغن زیتون با مواد شیمیایی یا ترکیبی از روغن زیتون و سایر روغن‌های گیاهی تهیه شود. این روغن خواص بهداشتی کمتری دارد.
روغن زیتون خالص ممکن است مخلوطی از روغن زیتون باارزش و باکیفیت باشد. این روغن اغلب با زیتون‌های کم رسیده ساخته می‌شود. این نوع روغن ممکن است در فروشگاه‌ها موجود نباشد.
روغن زیتون و مراقبت از پوست
روغن زیتون ممکن است برای پوست مفید باشد، هم به عنوان بخشی از رژیم غذایی و هم به عنوان بخشی از روال مراقبت از پوست.
مراقبت از پوست از طریق رژیم غذایی
تحقیقات نشان می‌دهد خوردن روغن زیتون و سایر مواد غذایی با اسیدهای چرب امگا3 باعث کاهش التهاب (قرمزی و تورم) در بدن می‌شود. این مسئله به جلوگیری از التهاب یا بهبود آسیب پوست کمک می‌کند. برای مثال، آسیب خورشید یا آسیب ناشی از افزایش سن باعث التهاب پوست می‌شود. این مسئله باعث ایجاد لکه‌های سن، خطوط نازک، چین و چروک و قرمزی می‌شود.
روغن زیتون در محصولات مراقبت از پوست
روغن زیتون در محصولات مراقبت از پوست و محصولات آرایشی استفاده می‌شود. مواد تشکیل دهنده روغن زیتون در محصولات مراقبت از پوست عبارتند از:
روغن زیتون هیدروژنه، روغن میوه olea europaea، اسید آلوئیت، پتاسیم آلوئیت، سدیم آلوئیت.
روغن زیتون و سفید شدن پوست
استفاده از روغن زیتون روی پوست حدود 20درصد از اشعه ماوراءبنفش (UV) مضر خورشید را مسدود می‌کند. این کار باعث تقویت پروتئین‌های طبیعی مسدودکننده آفتاب می‌شود. روغن زیتون حاوی چربی به نام اسکالن است. این چربی طبیعی مهم‌ترین چربی محافظ پوست است. اضافه کردن روغن زیتون این مانع طبیعی را تقویت می‌کند. روغن زیتون حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها است که به توقف آسیب کمک می‌کند. تحقیقات بیشتری روی مزایای آنتی‌اکسیدانی روغن زیتون به عنوان یک ماده غذایی یا روی پوست ضروری است.روغن زیتون فوق‌العاده عالی و خالص (EVOO) دارای اثرات روشن کننده پوست است. این روغن باعث کاهش ملانین یا افزایش لایه‌برداری پوست نمی‌شود. با این حال، این روغن باعث انسداد آسیب و تغییر رنگ ناشی از خورشید می‌شود. همچنین ممکن است قرمزی پوست و چین و چروک پوست را کاهش دهد. روغن زیتون در انواع مراقبت از پوست و محصولات آرایشی استفاده می‌شود. این روغن در کرم‌های پوستی، مرطوب کننده‌ها، پاک کننده‌های صورت، لوسیون‌ها، صابون‌های حمام، شامپو‌ها و نرم کننده مو یافت می‌شود.
روغن زیتون دارای چندین روش مراقبت از پوست و مزایا است:
عامل پاک کننده: این روغن اجازه می‌دهد آب با روغن و خاک مخلوط شود.
امولسیون کننده: این روغن باعث می‌شود ترکیبات مخلوط شوند.
مرطوب کننده: این روغن پوست را آبرسانی می‌کند یا مانع محافظ روی پوست ایجاد می کند.
ضدآفتاب طبیعی: این روغن مانع فیزیکی برای نور است.
لایه‌بردار روغن زیتون و آب لیمو
بعضی از مردم از مخلوط روغن زیتون و آب لیمو برای روشن کردن مو و پوست استفاده می‌کنند. آب لیمو سفید کننده پوست نیست، گرچه حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها است که می‌تواند به کاهش آسیب پوستی که باعث ایجاد لکه‌های تیره می‌شود کمک کند. مکانیسم اصلی روشن کننده پوست اسید سیتریک در آب لیمو این است که به پوست کمک می‌کند. تمام اسیدها باعث می‌شوند پوست خشک شود و باعث خشکی و قرمزی پوست شوند. هنگام ترکیب 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی