[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۰
  • دوره جدید

دریادار سیاری: درصد بالایی از تجهیزات ارتش در داخل تولید می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به خودکفایی ارتش در تأمین بسیاری از تجهیزات مورد نیاز خود، تأکید کرد: استفاده از تحهیزات ساخت داخل یکی از مولفه‌های‌توان بازدارندگی است؛ در همین راستا امروز درصد خیلی بالایی از تجهیزات ارتش تولید داخل هستند.
به گزارش ایسنا، امیردریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش صبح شنبه در جریان بازدید از مرکز بهینه‌سازی، نوسازی و ساخت قطعات شهید زرهرن نیروی زمینی ارتش در جمع خبرنگاران گفت: در ابتدا هدف ما از بازدیداین بود که توانمندی و تخصص نیروهای این مرکز در حوزه مقابله با کرونا را مورد ارزیابی قرر داده و میزان تولیدات مواد ضد عفونی کننده و ماسک در این مرکز را مورد بازدید قرار دهیم تا آمادگی‌های خود را ارتقاء دهیم.
وی افزود: در این مرکز انواع محلول ضد عفونی و ماسک تولید می‌شود و این مرکز می‌تواند علاوه بر تأمین نیازمندی نیروی زمینی نیاز سایر نیروهای ارتش و سایر نیروهای مسلح را تأمین کند و هرجایی که در کشور لازم باشد بنا به تدبیر قرارگاه امام رضا ستادکل و یا ستاد ارتش کمک کند.
دریادار سیاری ادامه داد: تولید ماسک جزو مأموریت‌های‌مرکز شهید زرهرن نیست اما با استفاده از ظرفیت خالی که داشتند و بهره‌گیری از توانمندی‌های‌این مرکز و دستگاه‌های‌پیشرفته ظرفیت خوبی برای تولید ماسک با کیفیت استاندارد در این مرکز ایجاد شده است. معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: همچنین بازدیدی از مرکز قطعه‌سازی صنایع شهید زرهرن داشتیم. 
به لطف خدا در این بخش هم قطعات مورد نیاز در نیروی زمینی ارتش با تیراژ بالا در حال تولید است. البته توجه به قطعه‌سازی یکی از تدابیر فرماندهی معظم کل قوا است.
وی با بیان اینکه ما امروز در ارتش با کمک و همکاری صنایع دفاعی، تانک، نفربر، سامانه‌های‌پدافند هوایی و انواع شناورهای دریایی و هواپیما تولید می‌کنیم، تأکید کرد: این اقدامات در راستای همان دستوراتی است که برای قطع وابستگی بتوانیم تولیداتمان را بجایی برسانیم که پاسخگوی نیازمندی‌هایمان باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی